fot: Twitter.com @RTS_Widzew_Lodz

Do Bielska-Białej przyjechał liderujący Widzew Łódź. Mało kto spodziewał się, że dobrze dysponowani łodzianie zgarną dzisiaj pakiet czterech bramek od Podbeskidzia.

Pierwsza połowa

Od początku spotkania nie brakowało nerwowości z obu stron. Niepewny był bramkarz Podbeskidzia Polacek, który w pierwszych pięciu minutach dwukrotnie źle wybijał piłkę. Mecz toczył się przede wszystkim w środku boiska, i obie ekipy prezentowały bardzo wyrównany poziom. Przez pierwsze pół godziny meczu, strzałów było jednak jak na lekarstwo.

Najlepszą sytuację w pierwszej połowie spotkania mieli gospodarze, lecz Wrąbel najpierw sparował na słupek strzał Bonifacio, a następnie wybronił także dobitkę. Tuż przed gwizdkiem na przerwę próbował jeszcze Hanousek, lecz jego strzał poszybował nad poprzeczką.

Druga połowa

W drugiej połowie gospodarze zdołali szybko wyprowadzić dwa ciosy. Najpierw w 49. minucie Kamil Biliński na gola zamienił składną akcję zespołu. Cztery minuty później Biliński zdobył bramkę numer dwa, dobijając strzał odbity przez Wrąbla. Podbeskidzie grało tego dnia mądrze w defensywie, a Widzew nie miał zbyt wielu okazji do tego, aby zatrudnić Polacka.

W 73. minucie sytuacja przyjezdnych skomplikowała się jeszcze bardziej. Stępiński obejrzał drugą żółtą kartkę, która skutkowała wykluczeniem go z dalszej części gry. W 86. minucie mogło być już 3:0, lecz Merebashvili posłał piłkę obok słupka. Kilka sekund później Widzew ugodził jednak Dawid Polkowski. Jakby było mało, w 90. minucie Kamil Biliński dobił Widzew, kompletując tym samym hat-tricka.