fot: Twitter.com @zawodsedzia

Reprezentacja Polski przegrała swój ostatni tegoroczny mecz. W spotkaniu zamykającym eliminacje do Mistrzostw Świata 2022 lepsi okazali się Węgrzy.

Pierwsza połowa

Biało-Czerwoni rozgrywali piłkę na połowie Węgrów, lecz Ci byli dobrze zorganizowani w obronie. Polakom udało się kilkukrotnie namieszać w polu karnym gości, lecz klarownych sytuacji cały czas brakowało. Pierwszy celny strzał w tym meczu oddali Polacy i miał oto miejsce w 35. minucie spotkania. Jakub Moder próbował swoich sił, lecz uderzył wprost w koszyk Dibusza.

Dwie minuty później, wynik otworzyli Madziarzy. Po wrzutce z rzutu wolnego niefortunnie interweniował Tymoteusz Puchacz, który zamiast wybić futbolówkę, to zgrał ją do Andrasa Schafera, który pokonał Wojtka Szczęsnego. Wynik przed przerwą ratować próbował jeszcze Moder, ale ponownie na posterunku był Dibusz.

Druga połowa

W 53. minucie Szczęsny wyblokował uderzenie Schona, a do piłki dopadł jeszcze Varga. Węgier dobijał jednak bardzo niecelnie. Polacy zdołali wyrównać wynik spotkania w 61. minucie. Z wolnego dośrodkował Piotrek Zieliński, główkować próbował Jan Bednarek, ale piłka odbiła się od Szalaia i trafiła do Świderskiego. Karol strzałem głową skierować futbolówkę do siatki i było 1:1!

Wydawało się, że bliżej kolejnej bramki są Biało-Czerwoni, ale zarówno Milik, Zieliński, jak i Dawidowicz, nie znaleźli recepty na Dibusza. Zamiast tego po składnej akcji Węgrów w 80. minucie piłkę z własnej bramki musieli wyciągać Polacy. Atak Madziarów zamknął celnym technicznym uderzeniem Daniel Gazdag. Mimo starań Biało-Czerwonych wynik nie uległ już zmianie.

Polska – Węgry 1:2 (0:1)
Bramki: 61′ Świderski – 37′ Schafer, 80′ Gazdag

Polska: Szczęsny (C) – Kędziora, Dawidowicz, Bednarek, Puchacz (83. Płacheta) – Cash (46. Jóźwiak), Klich, Linetty (65. Frankowski), Moder (46. P. Zieliński) – K. Piątek (65. Milik), Świderski
Rezerwowi: Grabara, Skorupski – Bereszyński, Frankowski, Gumny, Helik, Jóźwiak, Milik, Płacheta, Rybus, D. Szymański, P. Zieliński
Węgry: Dibusz – Fiola, Lang, Attila Szalai – Nego, A. Nagy (90. Vecsei), Schafer, Z. Nagy – K. Varga (58. Gazdag), Schon (72. Kiss) – Szalai (C) (89. Hahn)
Rezerwowi: Bogdan, Szappanos – Botka, Gazdag, Hahn, Kecskes, Kiss, Spandler, Vécsei

Zobacz więcej:

PGNiG Superliga (M): Niedziela pod znakiem zaciętych starć. Nieznaczne wygrane Chrobrego, Górnika i MKS Kalisz

PlusLiga: Lubinianie bez szans w starciu z Indykpolem AZS

STATSCORE Futsal Ekstraklasa: Udana ucieczka Piasta – recenzja 11. kolejki

TAURON Liga: Mimo strat Developres wyjeżdża z Łodzi ze zwycięstwem

[FOTORELACJA] SUZUKI 1LM: Weegree AZS Politechnika Opolska- Górnik Trans.eu Wałbrzych