@Twitter.com @LechPoznan

15. kolejka zmagań w PKO BP Ekstraklasie miała nieco inny układ niż wcześniejsze rundy. Cztery mecze rozegrano w sobotę, trzy w niedzielę oraz dwa w poniedziałek. Jakie były najciekawsze wydarzenia minionej kolejki, i jak wpłynęły one na ligową tabelę?

Intensywna Sobota

Kolejkę zaczęliśmy od spotkania w Grodzisku gdzie Warta Poznań uległa 1:2 Wiśle Płock. Dla Nafciarzy była to pierwsza tegoroczna delegacja, z której przywieźli punkty. Warta na domową wygraną nadal musi poczekać.

Mecz Jagiellonia – Wisła Kraków poniekąd ustawiła szybka czerwona kartka. Nieszczęśliwcem, który ją obejrzał był Michał Frydrych. Wisła mimo niesprzyjających warunków dzielnie walczyła, ale sił wystarczyło tylko na pierwszą połowę. Druga to już był popis skuteczności miejscowych, którzy ostatecznie wygrali 3:1.

Do szalonego meczu doszło w Mielcu, gdzie Stal grała z Lechią Gdańsk. Goście prowadzili 2:1 do przerwy, a po powrocie na murawę jeszcze je podwyższyli. Rzut karny i fatalne nieporozumienie w szykach defensywnych gdańszczan sprawiło, że obie ekipy podzieliły się punktami.

Najciekawiej zapowiadającym się meczem soboty był oczywiście Lech Poznań – Piast Gliwice. 18 tysięcy widzów oglądało spotkanie, w którym Kolejorz starał się wbić gola Piastowi. Przyjezdni tego dnia postawili bardziej na defensywę. Lech atakował, a starania przyniosły skutek, w postaci skromnego, lecz zwycięstwa 1:0.

Niedziela prawdy

Niedzielne zmagania otworzył pojedynek beniaminków. Czerwona kartka z 4. minuty spotkania nie przeszkodziła Termalice w zdobyciu punktu. Tym bardziej że 30 minut później Górnik Łęczna również grał w dziesiątkę. Podział oczek nie zadowala raczej żadnej z ekip, bowiem obie nadal nie mają bezpiecznej lokaty.

W Szczecinie miejscowa Pogoń grała z nieco gorzej radzącym sobie ostatnimi czasy Śląskiem Wrocław. W pierwszej odsłonie pachniało bramkami, lecz kibice zobaczyli je dopiero po zmianie stron. Szybka wymiana ciosów po obu stronach niczego nie wyjaśniła. Kwestię zwycięstwa rozstrzygnął dopiero Michał Kucharczyk. Portowcy na własnym obiekcie pozostają więc nadal niepokonani!

17:30 to godzina rozpoczęcia meczu, którym żyła cała Polska. Pojedynek wielkich marek, które obecnie nie radzą sobie najlepiej. Górnik Zabrze mógł pogrążyć Legię Warszawa i właśnie to uczynił! Bramki dla zabrzan wisiały w powietrzu, a dwa szybkie ciosy zdobyte przed przerwą były kubłem zimnej wody wylanym na głowy Legionistów. Po przerwie przyjezdni zrobili to, co Górnik dwa, a nawet trzy szybkie ciosy, lecz ten trzeci nieuznany. Remis i kwestia zwycięstwa nadal otwarta. Legia napierała, ale końcówka należała do Górnika. Gol w ostatnich sekundach dał radość w Zabrzu i łzy w stolicy. Górnik odskoczył od strefy spadkowej, a Legia pogrążyła się w niej. Siódma ligowa porażka z rzędu to wyrównanie niechlubnego rekordu sprzed 85 lat!

Bezkompromisowy poniedziałek

Poniedziałek przyniósł dwa spotkania, a pierwszym z nich był mecz Zagłębie Lubin – Radomiak Radom. Przyjezdni szybko wyrobili sobie dwubramkową przewagę, którą zniwelować mógł Starzyński, lecz ten chybił z jedenastki. Przez prawie pół godziny Zagłębie grało w przewadze, ale to również nie sprawiło, że Miedziowi zapunktowali. Dla drużyny z Lubina to szósty mecz bez wygranej. Radomiak może natomiast myśleć o grze w Europie. Obecnie plasuje się na piątej lokacie i nie pozostaje bez szans na walkę o europejskie puchary.

Kolejkę zakończyło starcie Cracovii z Rakowem Częstochowa. W ekipie Pasów zadziałał efekt „nowej miotły” i pierwszy mecz pod wodzą powracającego do Krakowa Jacka Zielińskiego okazał się wygrany. Raków nie grał źle, ale pozostawił nieco miejsca Otarowi Kakabadze, który przymierzył idealnie i dał wygraną Pasom.

PKO Ekstraklasa: Cracovia lepsza od Rakowa pod okiem nowego trenera

Robert Lewandowski nominowany do nagrody FIFA The Best!

WTA: Iga Świątek powtórzyła sukces Radwańskiej! Co takiego zrobiła?

PKO BP Ekstraklasa: Legia Warszawa znów bez punktów! O wygranej zadecydowały sekundy!