fot: aluroncmc.pl

W zeszły weekend drużyny z PlusLigi albo rozwiązywały kwestie wygranej w trzech setach, albo robiły to dopiero po tie-breakach. Emocji na pewno nie brakowało, a gdzie było ich najwięcej w tej kolejce?

Kolejkę zainaugurowało starcie Stali Nysa z GKS-em Katowice. Gospodarzom nie udało się odnieść pierwszej wygranej w tym sezonie, lecz zainkasowali oni oczko za porażkę 2:3. Nysianie mogą być na siebie źli, ponieważ zdołali odrobić dwu setową stratę, by ostatecznie przegrać w tie-breaku.

Hitem soboty był mecz pomiędzy Jastrzębskim Węglem z Wartą Zawiercie. Spotkanie to jak można było się spodziewać, nie zawiodło oczekiwań kibiców i dostarczyło wielu emocji. Walka toczyła się punkt za punkt i set za set. Ostatecznie lepsi byli przyjezdni.

ZAKSA znając wynik spotkania w Jastrzębiu, mogła zapewnić sobie aż pięciopunktową przewagę nad Jastrzębskim Węglem. Siatkarze z Kędzierzyna wykonali swoje zadanie i odprawili z kwitkiem Ślepsk Suwałki.

Trzy sety oglądali również kibice na Mazowszu. W meczu Czarni Radom – AZS Olsztyn lepsi okazali się goście. Gospodarze mogą być na siebie naprawdę źli, bowiem każdy set przegrali do 23 punktów.

Sprawę szybko załatwił też Projekt Warszawa. Klub ze stolicy ograł bez straty seta Trefl Gdańsk. Nie sprawiło to, że warszawianie przesunęli się w ligowej tabeli, jednak gdańszczanie po swojej trzeciej porażce z rzędu spadli o dwie lokaty.

Z porażki Trefla skorzystał Luk Lublin. Zespół ten podejmował Cuprum Lubin. Mecz miał pięć setów. Najbardziej porywające były dwa ostatnie sety rozegrane na przewagi. Trzeba przyznać, że beniaminek z Lublina zadomowił się na dobre w PlusLidze!

W poniedziałek doszło do spotkania dwóch mocnych ekip, które w tym sezonie nie radziły sobie tak, jak mogły sobie tego życzyć. Z szansy na przełamanie lepiej skorzystała Skra Bełchatów, która ograła Asseco Resovię 3:2. Rzeszowianie prowadzili już 0:2, lecz ostatecznie musieli uznać wyższość gospodarzy. To był mecz przez duże M”!