fot: unia-oswiecim.pl

W hicie 24. kolejki rozgrywek PHL czwarte JKH GKS Jastrzębie podejmowało wicelidera z Oświęcimia. Kibice zgromadzeni na jastrzębskim lodowisku z pewnością liczyli na bardziej wyrównany mecz, lecz przyjezdni szybko załatwili sprawę.

Pierwsza tercja

Na pierwszą bramkę w tym spotkaniu kibice musieli poczekać 8 minut. To właśnie wtedy Wasilij Strieclow postanowił porwać się na samotny kontraatak, który jak się okazał był skuteczny. Trzy minuty później na listę strzelców mógł wpisać się drugi z braci Strieclow, lecz jego uderzenie wybronił Nechvatal. Bramkarz jastrzębian nie miał jednak większych szans przy dobitce Dziubińskiego.

Druga tercja

Dziubiński wpisał się na listę strzelców po raz drugi w 27. minucie. Piękny strzał w okienko po samotnej akcji i było już 0:3! Minutę później padła bramka dla gospodarzy. Najlepiej w tej sytuacji odnalazł się Górny, który dał jeszcze nadzieje miejscowym.

Ta została jednak mocno nadwyrężona już po pół godzinie gry. Tym razem Da Costa huknął mocno i co najważniejsze dla oświęcimian celnie w bramkę gospodarzy. GKS przed zejściem do szatni dobił jeszcze Carlsson, który wykorzystał dobre dogranie Oriechina.

Trzecia tercja

Ostatnia partia przebiegała spokojniej od dwóch pierwszych. Jastrzębianie chyba już sami nie wierzyli w pozytywne dla nich rozstrzygnięcie tego spotkania. Unii wystarczyło po prostu kontrolować spotkanie i dograć ten mecz do końca utrzymując zadowalający rezultat.

JKH GKS Jastrzębie – Unia Oświęcim 1:5 (0:2, 1:3, 0:0)
Bramki: 28′ Górny – 8′ W. Strieclow, 11′ Dziubiński, 27′ Dziubiński, 30′ Da Costa, 38′ Carlsson

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal, Kieler – Horzelski, Górny, Urbanowicz, Rac, Kalns – Kamienieu, E. Sevcenko, Kasperlik, Pavlovs, Razgals – Kostek, Matusik, A. Sevcenko, Jarosz, R. Nalewajka – Gimiński, Wróblewski, Pelaczyk, Płachetka, Baszyrow

Unia Oświęcim: Saunders, Kowalówka – Bezuska, Glenn, Da Costa, Carlsson, Oriechin – Paszek, Orłow, A. Strieclow, W. Strieclow, Dziubiński – Noworyta, Kot, Trandin, Krzemień, Kowalówka – Prusak, Wanat, Themar

Zobacz więcej:

eWinner 2 Liga: Hit na remis! Bez rozstrzygnięcia przy Cichej

PKO BP Ekstraklasa: Co za mecz w Gliwicach! Piast zdołał odwrócić losy spotkania!

Reprezentacja: Polacy poznali swoich barażowych rywali! [PEŁNA LISTA PAR]

PŚ kwalifikacje: Sześciu Polaków wystąpi jutro w konkursie!

TAURON Liga: Pogrom! Pałac Bydgoszcz z bolesną kolejną porażką!