fot: YouTube

W ramach 29. kolejki rozgrywek PHL Energa Toruń podejmowała Podhale Nowy Targ. Torunianie przerwali serię sześciu porażek, ogrywając gości z Nowego Targu. Duży wpływ na wynik miało „mocne” otwarcie spotkania przez miejscowych.

Pierwsza tercja

Gospodarze rozpoczęli mecz z wysokiego C. Nie minęło 90 sekund, a krążek już znalazł się w podhalańskiej bramce. Strzelcem, który otworzył wynik, był Huhdanpaa. Niespełna 20 sekund później torunianie prowadzili już 2:0! Tym razem bramkę zdobył Syty. Miejscowi mogli nieco zwolnić i to zrobili, ale starali się kontrolować wynik. W niewygodnej sytuacji zostali postawieni przyjezdni, którzy już na początku spotkania musieli się bardziej otworzyć. Ich starania przyniosły rezultat tuż przed końcem pierwszej tercji. Świetnym uderzeniem w ostatnich sekundach popisał się Bondaruk.

Druga tercja

W drugiej tercji gospodarze od razu ruszyli do ataków, aby ponownie powiększyć swoją przewagę. W 34. minucie Arrak dał torunianom znów dwubramkowe prowadzenie. Po niespełna minucie bramkę kontaktową zdobyli jednak nowotarżanie. Tym, który wpakował krążek do bramki gospodarzy, był Słowakiewicz.

Trzecia tercja

Torunianie na początku trzeciej tercji chcieli szybko zamknąć spotkanie, ale Podhale dzielnie się broniło. W 45. minucie podczas gry w przewadze Energa zdołała podwyższyć swoje prowadzenie. Skuteczny ponownie okazał się Arrak. Podhale goniło jeszcze wynik, lecz tego dnia popularne Szarotki nie były skuteczne. W końcowych 30 sekundach meczu na listę strzelców wpisali się jeszcze Szabanow i Limma, którzy ostatecznie ustalili wynik meczu na 6:2.

Energa Toruń – Podhale Nowy Targ 6:2(2:1, 1:1, 3:0)
Bramki: 2′ Huhdanpaa, 2′ Syty, 34′ Arrak, 45′ Arrak, 60′ Szabanow, 60′ Limma – 20′ Bondaruk, 35′ Słowakiewicz

Energa Toruń: Molder, Studziński – Jaworski, Szkrabow, Szabanow, Kalinowski, Kogut – Szkodienko, Zieliński, Vasjonkin, Arrak, Huhdanpaa -Kozłow, Rodionow, Limma, Korczocha, Syty – Skólmowski, Dołęga, Olszewski, Rożkow, Kalinowski

Podhale Nowy Targ: Bizub, Zając – Tomasik, Mrugała, Bondaruk, Neupauer, Czwanczikow – Volrab, Szurowski, Siuty, Bryniczka, Kolusz – Sulka, P. Wsół, Worwa, Słowakiewicz, Soroka – Kamieniecki, Malasiński