Zagłębie
PKO BP Ekstraklasa PGE FKS Stal Mielec : Zagłębie Lubin autor: Damian Kuziora

W meczu 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy w Lubinie Zagłębie zmierzyło się z Wisłą Kraków. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Zagłębia. Tym samym Wisła już cztery mecze z rzędu nie może zaliczyć zwycięstwa.

Na początku pierwszej połowy zarówno Wisła jak i Zagłębie próbowali wyprowadzić pierwszy cios. W 23. minucie spotkania czerwoną kartkę otrzymał Michał Frydrych, który sfaulował Żivcowa. Na pierwszego gola w tej połowie trzeba było poczekać aż do doliczonego czasu gry. W nim gola dla Wisły strzelił Konrad Gruszkowski, po świetnym zagraniu El Mahdiouiego. Mimo gry w osłabieniu ,,Biała Gwiazda” była w stanie zakończyć pierwszą połowę na prowadzeniu.

W drugiej połowie to też Wisła Kraków przez długi czas prowadziła. Dopiero po dobrych piętnastu minutach Zagłębie wreszcie odważniej ruszyło do ataku. Mało brakowało i strzał Chodyny wolejem sprzed pola karnego trafiłby do bramki Biegańskiego. Od tego uratował go jednak słupek.

W 74. minucie bramkę wyrównującą wynik meczu strzelił Sasza Żivec, po podaniu Podlińskiego. Dzięki temu Zagłębie Lubin poczuło, że może ten mecz wygrać i na potwierdzenie tego w 84. minucie gola strzelił Patryk Szysz. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki Wisły. ,,Biała gwiazda” próbowała jeszcze na to odpowiedzieć, ale nie była w stanie znaleźć skutecznego rozwiązania.

Zwycięstwo Zagłębia spowodowało, że to Lubinianie są teraz w tabeli przed Wisłą Kraków, która spadła o jedno miejsce w dół.

Zagłębie Lubin – Wisła Kraków 2:1 (0:1)

45+1′ 0:1 Konrad Gruszkowski

74′ 1:1 Sasza Żivec

84′ 1:2 Patryk Szysz

Zagłębie Lubin: Dominik Hładun, Kacper Chodyna, Lorenco Šimić, Aleksandar Pantić, Jakub Wójcicki, Jakub Żubrowski (68′ Daniel Dudziński), Łukasz Łakomy (54′ Adam Ratajczyk), Filip Starzyński (27′ Łukasz Poręba), Sasa Żivec, Patryk Szysz, Erik Daniel (68′ Karol Podliński).

Wisła Kraków: Mikołaj Biegański, Konrad Gruszkowski (87′ Piotr Starzyński), Michal Frydrych, Maciej Sadlok, Matěj Hanousek, Aschraf El Mahdioui, Yaw Yeboah, Stefan Savić (46′ Mateusz Młyński), Gieorgij Żukow (46′ Patryk Plewka), Dor Hugi (26′ Serafin Szota), Jan Kliment (87′ Felicio Brown Forbes).