Raków Częstochowa
PKO BP Ekstraklasa, Fot Damian Kuziora

Raków i Wisła powróciły do gry po zimowej przerwie wzmocnione, z nadzieją na dobre rozpoczęcie roku. Finalnie to gospodarze z Częstochowy zasłużenie wygrali 2:0 przeważając przez cały mecz i nie dając Wiśle wiele okazji do zagrożenia ich bramce.

Kibice zebrani na stadionie w Częstochowie na pierwszą groźną akcję czekali do 16. minuty, gdy to Patryk Kun dośrodkował na głowę Petraska, lecz ten nie trafił czysto w piłkę i zmarnował okazję. Następnie w 27. minucie ponownie groźnie zrobiło się pod bramką przyjezdnych kiedy to piłkę na przedpole otrzymał Lederman, ale tym razem strzał po ziemii wybronił Biegański.

Wisła w pierwszej połowie miała tylko jedną groźną sytuację. Kliment otrzymał prostopadłe podanie, które wyprowadziło go sam na sam z Kovacevicem. Napastnik oddał strzał z pierwszej piłki, który po rękach bramkarza Rakowa wylądowała obok bramki.

W drugiej połowie, tak jak w pierwszej Raków częściej pojawiał się pod bramką Wisły co poskutkowało wywalczeniem rzutu karnego w 55. minucie zamienionego przez Frana Tudora na bramkę.

Raków chciał pójść za ciosem. W 60. minucie Gutkovskis oddał silny strzał zza pola karnego ale Biegański stał na posterunku broniąc piłkę na rzut rożny. W 67. minucie przed szansą stanął Wdowiak. Zawodnik znalazł się sam na sam z bramkarzem po zamieszaniu w polu karnym, ale jego strzał przeleciał wysoko ponad poprzeczką.

Gracz Rakowa otrzymał jednak kolejną szansę by trafić do siatki i tym razem ją wykorzystał. W 74. minucie po otrzymaniu prostopadłego podania po raz kolejny zmierzył się sam na sam z Biegańskim. Strzał Wdowiaka został początkowo obroniony przez młodego bramkarza, jednak piłka ponownie odbiła się od niego wpadając do bramki i ustalając wynik spotkania na 2:0

PKO Ekstraklasa – 20 kolejka

Raków Częstochowa 2:0 Wisła Kraków

Bramki: Tudor 55′,  Wdowiak 74′

Raków Częstochowa: Kovacevic  – Tudor (Poletanovic 80′), Petrasek, Arsenic –  Długosz, Lederman (Czyż 80′), Papanikolau, Kun – Wdowiak, Sturgeon (Lopez 80′) – Gutkovskis (Musiolik 84′)

Wisła Kraków: Biegański – Hanousek (Ring 76′), Sadlok, Colley, Szot – Fazlagic, Plewka – Młyński (Hugi 65′), Skvarka (Ondrasek 76′), Savic (Cisse 65′) – Kliment