Stoch

Kamil Stoch zajął czwarte miejsce podczas sobotniego konkursu na skoczni dużej w Zhangjiakou. Polakowi do medalu zabrakło 4,1 punktu. Mistrzem olimpijskim został Marius Lindvik.

Kamil Stoch po skoku na 137,5 metra w pierwszej serii do trzeciego Timiego Zajca tracił na półmetku zaledwie 0,4 punktu. W finale reprezentant Polski skoczył 133,5 metra i ostatecznie ukończył zawody czwarty. Do trzeciego Karla Geigera Stoch stracił 4,1 punktu.

Złoty medal wywalczył Marius Lindvik. Norweg w pierwszej serii skoczył 140,5 metra, a w finale dołożył jeszcze 140 metrów i wygrał złoty medal. Srebrny medal wywalczył Ryoyu Kobayashi, który oddał dwa bardzo dobre skoki – 142 oraz 138 metrów. Szósty po pierwszej serii Karl Geiger dzięki finałowej próbie na 138 metrów ukończył zmagania na olimpijskim podium.

W drugiej serii konkursowej udział wzięli wszyscy czterej reprezentanci Polski. Piotr Żyła po skokach na 134 oraz 131 metrów ukończył rywalizację na osiemnastym miejscu. Paweł Wąsek (129m; 134,5m) zajął dwudzieste pierwsze miejsce, a Dawid Kubacki (131 metrów) był dwudziesty szósty.

W poniedziałek na obiekcie w Zhangjiakou odbędzie się konkurs drużynowy!