TRAVIS TRICE II

Koszykarze Śląska Wrocław uzupełnili stawkę półfinalistów Suzuki Pucharu Polski. Niekwestionowanym liderem podopiecznych Andrieja Urlepa był Travis Trice zdobywca 28 oczek, 9 asyst i 3 przechwytów.

Od początku spotkania dało się wyczuć, że spotkanie może być wyrównane. W ekipie Czarnych walczyli Mikołaj Witliński i Marcus Lewis, ale w Śląsku aktywny był ich dzisiejszy lider Tavis Trice wspomagany przez Aleksandra Dziewę.

Kerem Kanter i Szymon Tomczak później utrzymywali różnicę na korzyść swojej drużyny. Po rzutach wolnych Dziewy po 10 minutach było 28:23. Billy Garrett w drugiej kwarcie odrabiał straty – po jego indywidualnej akcji słupszczanie zbliżyli się na dwa punkty! Zespół trenera Andreja Urlepa nie chciał pozwolić już na nic więcej, dobrze wykorzystując ponownie duet Tomczak – Dziewa. Później jednak inicjatywę przejęli Marek Klassen i Marcus Lewis – dzięki nim był nawet remis! Travis Trice był jednak nie do zatrzymania – to jego akcje zadecydowały, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:46.

W trzeciej kwarcie wrocławianom ciągle udawało się utrzymywać przewagę, mimo słabszej skuteczności z obu stron. Travis Trice w ważnych momentach brał odpowiedzialność na siebie. W pewnym momencie zaczął jednak odpowiadać na to rewelacyjnymi akcjami Billy Garrett, a Grupa Sierleccy Czarni ciągle byli w grze. Później dwie trójki z rzędu Jakuba Karolaka oznaczały jednak aż 12 punktów różnicy. W samej końcówce rzut z dystansu Marka Klassena zmniejszył ją jednak do stanu 62:69 po 30 minutach. Następną część meczu słupszczanie rozpoczęli od świetnej serii 7:0 i po zagraniu Mikołaja Witlińskiego doprowadzili do remisu! Na kłopoty WKS Śląsk miał w tym meczu Trice’a, który nadal nie zawodził. Po kontrze wykończonej przez Ivana Ramljaka miał osiem punktów przewagi, której nie oddali do końca spotkania.

GRUPA SIERLECCY CZARNI SŁUPSK – WKS ŚLĄSK WROCŁAW  77:88  (23:28, 19:18, 20:23, 15:19)