MATEUSZ ZĘBSKI fot. KAROL MAKOWSKI

Skuteczna Enea Abramczyk Astoria pokonuje wysoko na wyjeździe Legię Warszawa.

Pierwsze punkty padły łupem legionistów co dawało im prowadzenie 4:0, ale potem do głosu dochodzili powoli bydgoszczanie przez co mecz się wyrównał. Do szóstej minuty wynik oscylował w okolicy remisu. Gdy pięć oczek z rzędu w krótkim czasie zdobył Michal Chyliński spotkanie przeszło pod kontrolę gości. Kolejne trafienia Zębskiego i Chylińskiego powiększało przewagę Astorii. Legia gubiła piłkę po których bydgoszczanie wypuszczali kontry, gdzie jeszcze w pierwszej kwarcie osiągając dziesięciopunktową przewagę. W drugiej odsłonie dalej lepiej prezentowała się ekipa z miasta nad Brdą. Po trzynastu minutach Legia przegrywała 12:27. Legia pierwsze punkty w drugiej kwarcie zdobyła na jej półmetku. Gra Legii wyglądała słabo co wykorzystywali rywale prowadząc w drugiej odsłonie już ponad dwudziestoma oczkami. W pierwszej połowie w ekipie z Bydgoszczy wyróżniali się Mateusz Zębski (10 pkt, 4/4 z gry, 2 zbiórki i 2 przechwyty) oraz Michał Chyliński z osmioma oczkami. W Legii żaden zawodnik nie zbliżył się do dwucyfrowej zdobyczy. Jeden z czołowych strzelców Legii Muhammad-Ali Abdur-Rahkman.

Po zmianie stron pierwsze akcje legionistów nie zanosiły na poprawę gry stołecznej ekipy. Wciąż przewaga gości oscylowała w okolicy dwudziestu oczek. Sygnałem do minimalnej poprawy była seria warszawian 8:2 co pozwoliło im zmniejszyć straty na czternaście oczek. Jednak szybko po punktach Klavsa Cavarsa było 39:59. Bydgoszczanie wykorzystywali słabości legionistów. W czwartej kwarcie pojedyńcze akcje Koszarka czy Abudur-Rahmana nie miały wpływy na przebieg gry. Bydgoszczanie do końca utrzymywali dobrą skuteczność z gry.

W Legii 23 punkty, 7 zbiórek i 5 asyst zaliczył Robert Johnson, a  w Astorii 15 oczek i 7 zbiórek zanotował Klavs Cavars, a po 14 dorzucili Michał Chyliński oraz Mateusz Zębski.

LEGIA WARSZAWA – ENEA ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ   68:87  (12:19, 11:24, 23:24, 22:20)