Siatkarki Roleski Grupy Azoty PWSZ Tarnów wygrywając rywalizację z ITA TOOLS Stal Mielec 3-1 awansowały do TAURON Ligi. Stało się to po dzisiejszym meczu w Mielcu, w którym tarnowianki w trzech setach nie pozostawiły cienia wątpliwości, której z ekip należy się gra w elicie.

Po pierwszych meczach przed tygodniem w Tarnowie oba zespoły miały po jednym zwycięstwie. Premierową potyczkę wygrały tarnowianki 3-0, ale nazajutrz spotkanie skończyło się identycznym wynikiem, tyle że w odwrotną stronę. W dodatku w pierwszym secie inicjatywa mielczanek była wyraźna co mogło wskazywać, że rywalizacja zostanie rozciągnięta do maksimum.

Wczoraj w Mielcu pierwsze dwie partie wygrała Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów, jednak w kolejnych dwóch górą był zespół z Mielca i o wszystkim decydował tie-break. W nim przewaga tarnowskich siatkarek nie podlegała dyskusji. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Annę Pawłowską.

W niedzielne popołudnie tarnowianki postawiły kropkę nad „i”, gromiąc ITA TOOLS Stal 3-0. Po dwóch gładko wygranych setach i wyrównanym początku trzeciej odsłony, kiedy tarnowianki musiały przełknąć gorzką pigułkę w postaci kontuzji Aleksandry Gancarz, w końcówce seta ponownie zaczęły dominować przyjezdne i szansy z rąk już nie wypuściły. MVP decydującego spotkania – Magdalena Szabó

Mecz nr 1

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – ITA TOOLS Stal Mielec 3-0 (25-21, 25-19, 25-19)

MVP: Gabriela Ponikowska

Mecz nr 2

MVP: Julita Molenda

Mecz nr 3

ITA TOOLS Stal Mielec – Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów 2-3 (22-25, 29-31, 25-23, 25-19,7-15)

MVP: Anna Pawłowska

Mecz nr 4

ITA TOOLS Stal Mielec – Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów 0-3 (13-25, 14-25, 19-25)

MVP: Magdalena Szabó