Magda Linette
fot: sportskeeda.com

Magda Linette po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonała rozstawioną z numerem szóstym Tunezyjkę Ons Jabeuar w spotkaniu pierwszej rundy Rolanda Garrosa.

Przed startem w Paryżu rywalka Polki wygrała turniej w Madrycie i wystąpiła w finałach turniejów w Rzymie i Charleston. Pierwszy set przebiegał tak jak zapewne wyobrażała sobie Tunezyjka, która przełamała trzykrotnie nasza tenisistkę i wygrała pewnie pierwszego seta 6:3.

Drugi set był bardzo wyrównany i żadna z tenisistek nie potrafiła wygrać gema przy serwisie rywalki, a o zwycięstwie zdecydował tiebreak. W nim Linette okazała się lepsza i wygrała 7:4.

O końcowym zwycięstwie zdecydował trzeci set w którym jako pierwsza rywalkę przełamała Linette wychodząc na prowadzenie 4:2. Niestety w kolejnym gemie Jabeur zanotowała przełamanie, wygrała gema przy własnym serwisie i doprowadziła do wyrównania. Wszystko rozstrzygnęło się w dwunastym gemie gdy Polka przegrywała już 40:0 jednak rywalka zaczęła popełniać proste błędy i to Linette mogła unieść ręce w geście triumfu.