Tenis

Hubert Hurkacz przegrał finałowy mecz turnieju ATP Masters 1000 w Montrealu. Polaka w trzech setach pokonał Hiszpan Pablo Carreno-Busta.

W pierwszym secie Hurkacz przełamał na 4:2, by wygrać seta 6:3. Było sporo asów ze strony Polaka, bo aż 6, przy tylko 1 bezpośrednim punkcie po zagrywce ze strony przeciwnika. Polak zdobył zdecydowanie więcej punktów po pierwszym serwisie.

W drugiej partii Hurkacz ponownie świetnie serwował. Posłał 6 asów, ale niestety został przełamanym już na 0:2, czyli przy pierwszej możliwej okazji. Ostatecznie 6:3 wygrał tym razem Hiszpan, który lepiej punktował po drugim serwisie i zdobył dwukrotnie większą ilość punktów po returnie.

Trzecia partia to znów pokaz umiejętności serwisowych Hurkacza. Było 5 asów, a rywal miał tylko 2. Niestety fatalne skróty doprowadziły do przełamania na 1:2, czego nie udało się odrobić. Znów set zakończył się wynikiem 6:3 na korzyść hiszpańskiego zawodnika.

Przyczyna porażki? No cóż – z jednej strony świetny serwis dawał punkty, ale z drugiej Polak popełnił mnóstwo niewymuszonych błędów. Flashscore podaje, że było ich ponad 20, podczas gdy przeciwnik miał ich jedynie 10.