Piłka nożna

Legia Warszawa wygrała wyjazdowy mecz 1/32 finału Pucharu Polski. Zwycięstwa u siebie nie zdołała odnieść Bruk-Bet Termalica Nieciecza, która na 4 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry prowadziła 2:1.

Gospodarzem meczów Pucharu Polski jest drużyna niżej notowana. W tym przypadku Termalica gra na zapleczu Ekstraklasy. Po 8 kolejkach ma na swoim koncie 14 pkt, co daje 4. miejsce. Legia Warszawa spisuje się w tym roku bardzo dobrze. Zgromadziła 14 pkt w 7 meczach, co daje 2. miejsce ze stratą 2 pkt do prowadzącej Wisły Płock.

Jak padły bramki?

7. minuta – w pole karne zagrywał z własnej połowy Kapustka. W sytuacji sam na sam po tym zagraniu znalazł się Carlitos, który nie pomylił się i pewnie pokonał bramkarza Termaliki.

53. minuta – Termalica wyrównała na początku drugiej połowy. W pole karne zagrywał z prawej strony Pietraszkiewicz. Źle głową zgrywał Jędrzyjczyk, co wykorzystał Błachewicz. Ten po uderzeniu z woleju wpakował piłkę do siatki.

86. minuta – niecieczanie na prowadzenie wszyli w 86. minucie. Piłkę przed pole karne wycofał Śpiewak. Przejął futbolówkę Pietraszkiewiczowi. Ten minął Augustyniaka, a następnie uderzył skutecznie z szesnastki.

90+2′. minuta Hubinek faulował w polu karnym gracza Legii. Sędzia wskazał po wideo weryfikacji na rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Josue.

Ciekawe sytuacje:

34. minuta – uderzył z dystansu Wszołek, ale obronił to Loska. Piłkę zebrał Baku, który wyłożył ją Wszołkowi, zaś ten umieścił ją w bramce. Radość legionistów trwała jednak krótko, bo Baku był na spalonym.

45. minuta – w końcówce pierwszej połowy blisko gola byli gospodarze. Jeden z zawodników Termaliki uderzał po dograniu z rzutu rożnego, ale z linii bramkowej piłkę zdołał wybić Slisz.

73. minuta – sytuację sam na sam z bramkarzem Termaliki zmarnował zbyt słabo uderzający Muci.

Dogrywka:

Ostatecznie o losach zwycięstwa decydować musiała dogrywka, gdyż nie gra się w Pucharze Polski spotkań rewanżowych. Idealną szansę na strzelenie gola miał w 102. minucie Wszołek, ale w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza.

Legia na kolejne w tym meczu prowadzenie wyszła w 112. minucie . Po dograniu z rzutu wolnego piłkę do siatki strącił Carlitos.

W końcówce tej części meczu Termalica straty musiała odrabiać w osłabieniu, bo drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Kukułowicz.

Fortuna Puchar Polski – 1/32 finału
Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Legia Warszawa 2:2 (0:1) – po dogrywce 2:3
Bramki: 53′ Błachewicz, 86′ Pietraszkiewicz – 7′ Carlitos, 90+2 Josue, 112′ Carlitos