Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy US Open. W pierwszej rundzie Polak gładko pokonał Niemca Oscara Otte bez straty seta.

Polak zagrał zdecydowanie lepiej. Posłał 18 asów, zaś jego rywal 12. Polak zdobył więcej punktów po serwisie, jak i po returnie. Obaj zawodnicy popełnili sporo błędów niewymuszonych. Hurkacz 27, ale jego rywal jeszcze więcej, bo 32.

Hurkacz zaczął ten mecz świetnie, bo od przełamania już w trzecim gemie. Wcześniej obaj zawodnicy obronili własne podania. Niemiec odnotowywał autowe returny i szybko zrobiło się 3:1 dla Polaka. Kolejnego przełamania w tym secie nie było i Hurkacz wygrał go 6:4.

Drugi set zaczął się podobnie. Pierwsze przełamanie na korzyść Hurkacza również nastąpiło w gemie trzecim. Przy stanie 40:40 Otte zanotował asa, ale później miał nieudane skróty – jeden autowy, a drugi w siatkę. Po autowych piłkach Niemca Hurkacz podwyższył na 3:1, a później na 4:1 po kolejnym przełamaniu.

Otte zdołał jeszcze wygrać gema siódmego, ale przy serwisie Polaka sobie nie radził i przegrał 2:6.

Pierwszy gem trzeciej partii trwał dość długo, ale wygrał go Niemiec. Po podwójnym błędzie przewagę miał Polak, który później dwa razy z rzędu trafił w siatkę i nie zdołał wykorzystać szansy na przełamanie. To udało się jednak w gemie trzecim. Niemiec kilkukrotnie uderzał piłki w siatkę, popełnił też podwójny błąd serwisowy. Zrehabilitował się asem, ale błędy przeważyły o zwycięstwie Hurkacza. Polak poszedł za ciosem, bo na sucho wygrał gema czwartego, po czym prowadził 3:1. Do końca meczu już się nic nie zmieniło. Obaj bronili swoje podania, więc 6:4 wygrał Polak.