Bardzo mocne otwarcie sezonu koszykarek w Lublinie. Miejscowy AZS UMCS przegrywał już osiemnastoma punktami by po mocnej pogoni w drugiej połowie odprawić na tarczy bydgoski KS Basket 25.

Od początku przewaga choć nie wielka była po stronie bydgoszczanek. To ekipa KS Basket prowadziła 5:0 po nie co ponad minucie spotkania i 19:13 w szóstej minucie spotkania. Wyróżniającą się zawodniczkami były Gabriela Marginean (dwie trójki) i Sparkle Taylor. W drugiej odsłonie ekipa gości dalej powiększała swoją przewagę. Wspominana Taylor oraz Karina Michałek w drugiej kwarcie (odpowiednio osiem i dziewięć punktów w drugiej kwarcie) dalej ciągnęły bydgoski zespół. Właśnie po kolejnym trafieniu zza łuku tej ostatniej po dwudziestu minutach KS Basket wynosiła osiemnaście punktów.

Po zmianie stron lublinianki rzuciły się do odrabiania strat. Ważne trafienia za trzy zaliczały kolejno Stanacev, Mack i Trzeciak. Po kolejnych dwóch punktach najskuteczniejszej wśród Akademiczek Natashy Mack przewaga gości stopniała do pięciu punktów. Lublinianki potrzebowały na to cztery minuty. Na tym gospodynie nie zatrzymały się. Po akcji 2+1 Nii Clouden był remis 49:49. Mierząca 175 cm rzucająca AZS jeszcze przed przerwą dołożyła dwa celne rzuty za trzy, w efekcie czego KS Basket prowadził po trzech kwartach 55:57. W czwartej kwarcie przyjezdne jeszcze odskoczyły na pięć punktów, ale tylko na chwilę. Ważne trafienia dla lublinianek zaliczały Mack, Stancev i Clouden.  Na niespełna 1,5 minuty do koca najpierw Aleksandra Stanacev trafiła trójkę, dzięki której jej zespół wyszedł na prowadzenie którego nie oddał do końca spotkania.Serbka zakończyła spotkanie z 19 oczkami oraz 9 zbiórkami i 9 asystami. O jeden punkt więcej (oraz 7 zbiórek) zgromadziła Natasha Mack dla AZS. W bydgoskim zespole aż 25 oczek (ale i 6 strat) zanotowała Sparkle Taylor.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin – KS Basket 25 Sp. z o.o. Bydgoszcz 72:68 (16:22, 7:19, 32:16, 17:11)

AZS UMCS: Mack 20, Stanacev 19, Clouden 14, Kośla 8, Trzeciak 5, Ziętara 4, Wińkowska 2

KS Basket 25: Taylor 25, Kostowicz 16, Michałek 9, Evans 8, Marginean 6, Sobiech 4