Piast Gliwice zremisował u siebie z Pogonią Szczecin 1:1 w meczu 13. kolejki najwyższego poziomu w Polsce. Podopieczni Waldemara Fornalika mają z czego się cieszyć, bowiem grali nie tylko na trudnym terenie, ale i też rywal stworzył sobie wiele niebezpiecznych akcji.

PIERWSZA POŁOWA
Już w 8. minucie Damian Dąbrowski o mały włos nie dał prowadzenia gospodarzom po tym, jak oddał strzał z 25. metra. Futbolówka minimalnie minęła prawy słupek.

Po kolejnych ośmiu minutach Rauno Sappinen, napastnik Piasta, otworzył wynik spotkania. Estończyk pewnym uderzeniem zza zasłony pokonał Dante Stipicę. Gol:

Chwilę później Pogoń była blisko wyrównania po strzale Pontusa Almqvista, lecz Frantisek Plach popisał się znakomitą interwencją.

W 24. minucie Wahan Biczachczjan świetnie przymierzył z okolic 30. metra, ale znów obronił Plach.

Niedługo przed końcem pierwszej odsłony Dąbrowski zaprezentował potężną bombę z czterdziestu metrów, a piłka odbiła się od poprzeczki.

W samej końcówce Kamil Grosicki wrzucił w pole karne, gdzie obrońcy Piasta zupełnie się pogubili, co wykorzystał Mateusz Łęgowski, który jednak trafił w słupek.

Do przerwy goście skromnie prowadzili.

DRUGA POŁOWA
Po niespełna godzinie gry Portowcy dopięli swego, doprowadzając do remisu. Na listę strzelców wpisał się Jean Carlos, którego trener Jens Gustaffson wprowadził na drugą połowę. Skrzydłowy fantastycznie przymierzył zza pola karnego, a piłka powędrowała w prawy górny róg bramki. Poniżej trafienie:

W 81. minucie po kolejnym dośrodkowaniu Grosickiego Biczachczjan uderzył tuż nad poprzeczką. 2 minuty później Luka Zahović dopadł do futbolówki w polu karnym i zdecydował się na strzał z ostrego kąta, którego ładnie wyjął bramkarz gości.

Krótki czas przed doliczonym czasem Michał Kucharczyk zacentrował na Kamila Drygasa, który uderzył z główki, jednak piłka poszybowała niewiele nad poprzeczką.

Podopieczni Jensa Gustaffsona nie zwalniali tempa i dosłownie po chwili mieli następną groźną okazję na zdobycie zwycięskiej bramki. Sebastian Kowalczyk rąbnął płasko z daleka, a Plach ledwo to wyciągnął.

Wynik nie uległ zmianie do ostatniego gwizdka sędziego – Pogoń zremisowała z Piastem 1:1.

ZESPOŁY PODZIELIŁY SIĘ OCZKAMI
Po tym remisie Piast Gliwice pozostał na 15. pozycji i dzierży 12 punktów na koncie. Natomiast szczecińskiej Pogoni udało się wyprzedzić Stal Mielec, która co prawda ma tyle samo oczek, co Pogoń (22), lecz bilans bramkowy jest na korzyść ekipy z województwa zachodnio-pomorskiego.

PKO Ekstraklasa – 13. kolejka
Pogoń Szczecin – Piast Gliwice 1:1
16′ Sappinen, 59′ Carlos

Pogoń: Stipica, Stolarski (81′ Kucharczyk), Malec, Zech, Mata, Dąbrowski, Kurzawa (61′ Kowalczyk), Łęgowski (46′ Carlos), Biczachczjan (85′ Drygas), Grosicki, Almqvist (46′ Zahović)

Piast: Plach, Mokwa, Reiner, Czerwiński, Katranis, Chrapek (85′ Pyrka), Hateley (85′ Kaput) Tomasiewicz (78′ Ameyaw), Felix, Dziczek, Sappinen (60′ Wilczek)