Hit kolejki Energa Basket Ligi Kobiet nie należał do ofensywnych, ale brązowe medalistki poprzedniego sezonu pokonały mistrzynie Polski z Polkowic. Obie ekipy zgodnie miały skuteczność z gry na poziomie 30,5%.

Wynik otworzyła Bożena Puter. Kolejne trafienia Weroniki Telengi i Weriniki Gajdy dawały prowadzenie polkowiczankom 8:0. Arka próbowała zmniejszać straty, ale granica pięciu oczek była nie do przeskoczenia. W drugiej kwarcie sytuacja zaczęła się odwracać. Szybkie trafienia Julii Niemojewskiej i Marissy Kastanek zmniejszały straty gdynianek do punktu. To był jak się okazało sygnał do tego co się stało w pozostałej części tej gry. Gdy Weronika Telenga zdobyła w trzynastej minucie punkty dla „Pomarańczowych” wynik brzmiał 15:18 dla ekipy z województwa Dolnośląskiego. Od tego momentu przez ponad 7,5 minuty punkty zdobywały tylko gdynianki.  Seria 18:0 ustawiła tą część spotkania.

Po zmianie stron inicjatywa przeszła na stronę mistrzyń z Polkowic. Brylowała Weronika Telenga, a pojedyńcze punkty dodawały Gajda, Spanou i Puter. Pomarańczowe kończyły kwartę serią 9:0 w niespełna trzy minuty. W czwartej kwarcie gra się wyrównała. Przez większość tej części gdynianki goniły mistrzynie Polski, ale w końcówka i najważniejsze akcje należały właśnie do zespołu znad morza. I to przy nieskutecznej grze ekipy BC. Przez blisko 6,5 minuty kończące spotkanie polkowiczanki zdobyły tylko dwa punkty. Arka to wykorzystała wygrywając ten okres 11:2, i całe spotkanie 53:50.

Wśród gdynianek najwięcej punktów zdobyła Haley Górecki – 16. Natomiast w BC najskuteczniejszą była zdobywczyni 22 punktów i 14 zbiórek Weronika Telenga.

VBW ARKA GDYNIA – BC POLKOWICE  53:50  (11:16, 22:2, 7:25, 13:7)