Fot: Vitesse

W spotkaniu 10. kolejki Eredivisie Vitesse pokonało na wyjeździe Cambuur aż 3:0. Debiutancką bramkę w barwach gości zdobył Kacper Kozłowski.

Zarówno Kozłowski, jak i Bartosz Białek wybiegli w podstawowym składzie swojego zespołu. W 74. minucie 18-letni Kacper przechwycił piłkę na własnej połowie, po czym biegł w stronę bramki przeciwnika. To był długi i samotny wypas, bowiem nikt go nie atakował, co Polak wykorzystał, oddając płaski strzał z lewej nogi zza szesnastego metra. Futbolówka wpadła do siatki, a golkiper Cambuur nie zdążył z reakcją. Oto kapitalny rajd, zwieńczony golem na 2:0.

Minutę po trafieniu obydwaj polscy zawodnicy zostali zmienieni. Vitesse udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę i ostatecznie wygrali 3:0. Dotychczasowy bilans Kozłowskiego dla holenderskiego klubu to 7 rozegranych spotkań, 1 gol i 1 asysta. Przypominamy, że pomocnik jest wypożyczony z angielskiego Brightonu do końca sezonu.

Vitesse dzięki arcyważnej wygranej nie zamyka już tabeli ligowej, bowiem poszli w górę o dwie pozycje (z 18. na 16.). Po 10. kolejce najwyższej klasy rozgrywkowej w Holandii dzierżą 8 oczek.