Iga Świątek poznała komplet rywalek, które poza nią powalczą o główne trofeum w kończących sezon WTA Finals w Teksasie. Ostatnie miejsce w turnieju zapewniła sobie Greczynka Maria Sakkari, która po trudnym pojedynku pokonała w ćwierćfinale Guadalajara Open Veronikę Kudermetovą 6:1, 5:7, 6:4.

Tegoroczne zmagania w WTA Finals odbedą się w dniach 31 października – 7 listopada w hali Dickies Arena w Teksasie. Pierwszą uczestniczką, która zapewniła sobie miejsce w najlepszej ósemce była Iga Świątek. Liderka rankingu, która w tym sezonie rozgrywa niesamowity sezon, po raz drugi z rzędu będzie miała okazję rywalizować w Turnieju Mistrzyń. Przypomnijmy, przed rokiem Polce nie udało się wyjść z grupy, jednak tym razem to ona będzie główną faworytką do wygrania całej imprezy.

Drugą tenisistką, która wywalczyła bilet do Fort Worth jest Ons Jabeur. Tunezyjka, w tym sezonie prezentuje bardzo dobrą formę. 28-latka z Ksar Hellal, w tym roku wystąpiła w dwóch finałach wielkoszlemowych i po raz pierwszy w karierze zagra wśród ośmiu najlepszych tenisistek sezonu 2022.

Poza Polką i Tunezyjką w WTA Finals zobaczymy także Jessicę Pegulę, Coco Gauff, Carolinę Garcię, Arynę Sabalenkę, Darię Kasatkinę i Marię Sakkari. Ta ostatnia o miejsce w Turnieju Mistrzyń musiała walczyć do samego końca. Greczynka w decydującym o awansie meczu, po ponad dwóch godzinach gry pokonała Veronikę Kudermetovą i została ostatnią tenisistką, która pod koniec października wystąpi w finałach WTA.