Fot: tulodz.pl

Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła rywalizacji, a Magdalena Łuczak nie zakwalifikowała się do drugiego przejazdu slalomu giganta alpejskiego Puchary Świata, który rozegrany został w Sestriere Włochy.

Do pierwszego przejazdu Maryna Gąsienica-Daniel wystartowała z numerem piętnastym. Liderką w tym momencie była Petra Vlhova ze Słowacji. Pomimo jazdy po dość szybko niszczącej się trasie Polka uzyskiwała w pierwszych sektorach bardzo dobre czasy. Na pierwszym odcinku Maryna miała 15 czas spośród wszystkich zawodniczek, na drugim piąty, na trzecim dziewiąty. W sumie te wyniki dawały Polce miejsce w czołowej szóstce. Niestety, na ostatnim odcinku, pod koniec dystansu nasza najlepsza alpejka popełniła błąd, który kosztował ją wypadnięcie z trasy.

Druga z Polek Magdalena Łuczak również swój przejazd rozpoczęła bardzo dobrze i to tempo udawało się utrzymywać. Na trzecim odcinku uzyskała 22. czas, ale na ostatnim straciła 0.82 sekundy. Ostatecznie dało jej to 34. miejsce i brak awansu do przejazdów finałowych. Do ostatniej zakwalifikowanej zawodniczki zabrakło Magdzie 0.61 sekundy.

Zawody wygrała faworytka gospodarzy Marta Bassino (Włochy). Wyprzedziła ona mistrzynię olimpijską Sarę Hector (Szwecja), która uzyskała najlepszy czas drugiego przejazdu. Na najniższym stopniu podium stanęła główna faworytka do triumfu w klasyfikacji generalnej Petra Vlhova.

Dzięki sobotniej wygranej Bassino została nową liderką klasyfikacji slalomu giganta. Ma w dorobku 180 punktów i wyprzedza o 40 punktów Sarę Hector oraz o 44 punkty Larę Gut-Behrami (Szwajcaria).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzenie utrzymała Amerykanka Mikaela Shiffrin, szósta w gigancie w Sestriere. Druga ze stratą 25 punktów jest Vlhova, a trzecia Wendy Holdener (Szwajcaria). Maryna Gąsienica-Daniel z 32 punktami zajmuje 46. pozycję.