MARISSA KASTANEK fot.Karol Makowski polski-sport.com

Drugi Polski zespół grający dziś w Euro Cup dość mocno odczuł różnicę klasy do rywalek. Gdynianki zostały rozstrzelane we Francji.

Spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando francuskiego zespołu. Ekipa z Lyonu po czterech minutach prowadziła już 15:2. Owszem w drugiej kwarcie gdynianki doprowadziły do remisu 29:29, ale to był koniec tego co brązowe medalistki EBLK z 2022 roku mogły zrobić tego dnia. Gdy nadeszła trzecia kwarta szybko okazało się, że francuski nie odpuszczają. W tym momencie Arka nie wiedziała co grać w obronie. Skuteczna pod koszami była środkowa francuskiej ekipy, zawodniczka polskiego pochodzenie Helena Ciak. Czwarta kwarta była tylko by dograć spotkanie.

Cztery zawodniczki francuskiej ekipy rzuciły minimum jedenaście oczek: Marinne Johannes 26,  Gabby Williams  19, Jullie Allemand 16 oraz wspominana Helena Ciak 11 (oraz 13 zbiórek i 3 asysty w spotkaniu). Dla Arki 19 zdobyła Marissa Kastanek.

LDLC ASVEL FEMININ – VBW ARKA GDYNIA  86:62  (24:16, 15:15, 31:11, 16:20)