W 20. minucie spotkania z Udinese Polak popisał się interwencją, która wybawiła graczy Starej Damy. Dzięki temu Włosi wygrali swój mecz 1:0.

Przez dłuższy czas sobotniego starcia wydawało się, że Juventus straci punkty. Drużyna Szczęsnego męczyła się w tym spotkaniu, ale wygrała ósme spotkanie z rzędu w lidze, nie tracąc przy tym gola.

Za serią zwycięstw bez straty gola kryje się znakomity bramkarz – czytamy we włoskich mediach po spotkaniu Juventusu z Udinese.

Polak zebrał dobre noty we włoskich mediach. „La Gazzetta dello Sport” oceniła Polaka na 7 (skala 1-10), chwaląc go za wyjątkowo dobrą postawę.

– Człowiek, którego można nazwać gwarancją bezpieczeństwa. Szczególnie wykazał się przy strzale Walace’a. Była to bardzo dobra interwencja, przypominała jego popisy w trakcie mundialu. Przez resztę spotkania rywale mu nie zagrozili – pisali Włosi.

Tuttomercato” wystawił mu notę 6,5. –  Za serią zwycięstw bez straty gola kryje się znakomity bramkarz. Kolejny nienaganny występ, zawsze punktualny, gdy jest wezwany na ratunek – czytamy.

Wysoko Polaka ocenił portal Goal.com, gazeta „Calciomercato”, a także włoski Eurosport, gdzie napisano „Reakcja na główkę Walace’a w okolicach 20. minuty długo będzie robić wrażenie”.

Na „6” występ reprezentanta Polski oceniono we włoskim Sky Sports oraz w gazecie „Republicca”.

W kolejny piątek Juventus zagra na wyjeździe z Napoli o 20:45. Drużyna z Neapolu jest liderem Serie A.