Kubacki, skoki

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem! W loteryjnych warunkach najlepiej spisał się Halvor Egner Granerud, który wyprzedził Polaka zaledwie o 1,1 punktu. Trzecie miejsce zajął Stefan Kraft.

Dawid Kubacki prowadził po pierwszej serii, w której skoczył 137,5 metra. W finałowym skoku Polak miał jednak najgorsze warunki, przez co wylądował na 124. metrze i stracił zwycięstwo na rzecz Halvora Egnera Graneruda (129 m; 141 m). Na najniższym stopniu podium stanął Stefan Kraft. Austriak w drugiej serii poszybował aż 145,5 metra.

W pierwszej „10” z Polaków znalazł się także Kamil Stoch, który skończył zawody na 7. pozycji (126,5 m; 124 m). Jan Habdas był 21. (129 m; 123 m), 27. Aleksander Zniszczoł (125 m; 129 m), a 30. Paweł Wąsek (118 m; 114 m). Do drugiej serii nie awansował 39. Piotr Żyła (111,5 m).

Dawid Kubacki pozostał liderem klasyfikacji generalnej PŚ (1010 punktów).