Szymon Bębenek

Polscy reprezentanci w narciarstwie alpejskim i snowboardzie kończą dzień na Uniwersjadzie bez medalu i na odległych pozycjach.

To nie był udany dzień dla Szymona Bębenka podczas rywalizacji w slalomie gigancie. Polak już w pierwszym przejeździe popełnił bardzo dużo błędów, co kosztowało go ogromną stratą (ponad pięciosekundową) do lidera (48. miejsce). Drugi przejazd wyszedł mu zdecydowanie lepiej. Zajął w nim 25. lokatę. Po zsumowaniu wyników z obu rund Polak został sklasyfikowany na 27. lokacie ze stratą prawie dziewięciu sekund do zwycięzcy.

Wyniki slalomu giganta mężczyzn:

1. Jan Zabystran – 2.01.23

2. Eric Wyler +1,34

3. Jeremie Lagier +1,70

27. Szymon Bębenek +8,82

W snowboardzie w slopestyle’u zaprezentował się tylko jeden Polak – Krzysztof Owczarek. Jego występ nie należał do udanych. Owczarek zajął ostatnie w stawce dwunaste miejsce. Ciężko o jego występie napisać cokolwiek dobrego. Polak na trasie popełnił mnóstwo błędów przez co zgarnął tylko 19,25 pkt.

Wyniki slopestyle’u mężczyzn:

1. Minsik Lee – 90,00 pkt.