Fot. pzn.pl

Puchar Świata w snowboardzie zawędrował do Bułgarii. W Bansku, w slalomie równoległym wystąpił Oskar Kwiatkowski zajmując miejsce tuż za podium. Aleksandra Król zakończyła rywalizację na dziesiątej lokacie. 

W kwalifikacjach Oskar Kwiatkowski zajął szóste miejsce, a Aleksandra Król sklasyfikowana została pozycję niżej, na siódmej lokacie. To oczywiście dało im przepustkę do 1/8 finału.

Polak w 1/8 finału zmierzył się z Niemcem Ole Mikkelą Prantla, którego pewnie pokonał. Jego rywal popełnił błąd i wypadł z trasy. W 1/4 czekał na niego Włoch Marco Hofer. Tutaj zadanie było już nieco trudniejsze. Kwiatkowski jednak poradził sobie z tym wyzwaniem wygrywając z Włochem o zaledwie 0,05 s. W półfinale Polak musiał uznać wyższość rywala Dario Caviezela. Szwajcar wygrał o 0,80 s. Kwiatkowskiemu pozostała walka o trzecią pozycję, w której spotkał się z drugim Włochem – Edwinem Corattim. Niestety Polak przegrał tę rywalizację i musiał zadowolić się czwartym miejscem.

Wyniki slalomu równoległego mężczyzn:

1. Dario Caviezel

2. Fabian Obmann

3. Edwin Coratti


4. Oskar Kwiatkowski 

Aleksandra Król natomiast w 1/8 finału trafiła na dziesiątą w kwalifikacjach Austriaczkę Sabine Schoeffmann. Wydawało się, że Król powinna sobie z nią na spokojnie poradzić. Tak się jednak nie stało. Polka przegrała pojedynek o ponad sekundę i została sklasyfikowana na dziesiątej pozycji.

Wyniki slalomu równoległego kobiet:

1. Julie Zogg

2. Sabine Schoeffmann

3. Jessica Keiser


10. Aleksandra Król

Poprzedni artykułAO: Historyczne osiągnięcie Magdy Linette!
Następny artykułPŚ w biathlonie: Kamila Żuk na dalekiej pozycji w biegu pościgowym!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!