Hurkacz

Hubert Hurkacz po pięciosetowym boju przegrał z Amerykaninem Sebastianem Kordy w IV rundzie Australian Open.

Hurkacz pierwszego seta wygrał 6:3 przełamując rywala w drugim gemie. Amerykanin sklasyfikowany na 31.miejscu w rankingu ATP grał słabo i zasłużenie przegrał pierwszego seta.

Druga odsłona była wyrównana i Amerykanin miał dwie szanse na przełamanie Polaka w czwartym gemie jednak popularny Hubi wyszedł z tego obronną ręką. To co nie udało się w czwartym secie Kordy zrobił w szóstym w którym przełamał rywala i wygrał ostatecznie 6:3.

Trzeci set to szybkie przełamania i Hurkacz rozpoczął seta od czterech przegranych gemów z rzędu. Nie potrafił odrobić strat i przegrał 6:2.

Po wysokiej porażce w trzeciej partii, 25-letni tenisista zagrał znakomicie w kolejnym secie i wygrał go oddając rywalowi zaledwie jednego gema.

O zwycięstwie w piątym secie jak i całym spotkaniu zdecydował super tie-break w którym lepszy okazał się Kordy, który prowadził już 7:3 jednak Hurkacz doprowadził do remisu (7:7). W końcówce lepszy okazał się jednak Kordy, który zwyciężył 10:7, a w secie 7:6 i awansował do kolejnej rundy.

Australian Open – 1/8 finału
Sebastian Korda (USA, 29) – Hubert Hurkacz (Polska, 10) 3:6, 6:3, 6:2, 1:6, 7:6(7)