zprp.pl

Polscy szczypiorniści w swoim ostatnim meczu pokonali najsłabszy w całym zestawieniu Iran. Wynik 26:22 nie wskazał jednak na pogrom w spotkaniu z niżej notowanym rywalem.

Dobrym zawodnikiem biało-czerwonych w pierwszej połowie był Ariel Pietrasik, który odnajdywał się ze swoimi akcjami na prawej stronie boiska. Irańczycy podawali rękę Polakom, jednak nie potrafiliśmy wykorzystać szansy dawanej przez niezdyscyplinowanego rywala. Przeciwnicy Polaków nabierali wiatru w żagle obierając słabą grę podopiecznych Patryka Rombla w całym turnieju. Szansę dostali także zmiennicy: Maciej Pilitowski, Mateusz Kornecki, czy Dawid Dawydzik.

Nie dość że gospodarze nie potrafili zbudować sobie przewagi to za chwilę niewielki dystans punktowy zmniejszał się szczególnie już w drugiej połowie (przed pierwszą częścią przewaga sześciopunktowa).

Ratował wynik jeszcze Adam Morawski, bo zakończenie mistrzostw mogło być dla Polaków wstydliwą porażką. Kontrakt Patryka Rombla z polską kadrą szczypiornistów wygasa z końcem turnieju.

Iran – Polska 22:26 (10:16)

Iran: Siavoshi, Rahimi, Sarpoushi – Kabirianjoo, Yadegaridehkordi, Moosavi, Heidari, Oraei, Benhamnia, Kazemi, Masoudi, Kiani, Samsami, Sadeghi, Sadeghzadeh, Kouhzad

Polska: Kornecki, Morawski – Chrapkowski, Dawydzik, Daszek, Jędraszczyk, Komarzewski, Walczak, Sićko, Pietrasik, Czuwara, Pilitowski, Moryto, Moryto, Krajewski, M. Gębala, T. Gębala