Kubacki, skoki narciarskie
Fot. pzn.pl

Polski Związek Narciarski ogłosił za pośrednictwem swoich social mediów reprezentację Polski, która wybierze się na najbliższe konkursy Pucharu Świata do niemieckiego Willingen. Wiadome jest też już, że nie zobaczymy w nich polskich reprezentantek, a co za tym idzie Polska ekipa nie wystartuje w mikście. 

Do Willingen Thomas Thurnibichler zdecydował się zabrać: Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Kamila Stocha, Aleksandra Zniszczoła, Jakuba Wolnego oraz powracającego po indywidualnych treningach do składu Pawła Wąska. Dziwić może nieobecność Tomasza Pilcha, który w ostatnich konkursach Pucharu Kontynentalnego pokazywał się z dobrej strony. Jakub Wolny natomiast podczas ostatnich zawodów na mamuciej skoczni ani razu nie zakwalifikował się do konkursu. Mimo to trener Thurnbichler dał mu kolejną szansę na występ w elicie skoczków.

W komunikacie znalazła się też wzmianka o polskich reprezentantkach. Żadna z nich nie weźmie udziału w niemieckich zawodach. Spowodowane jest to problemami zdrowotnymi. Reprezentacja Polski więc nie wystartuje w piątkowym mikście. Warto dodać, że naszym paniom nie idzie zbyt dobrze w PŚ. Do tej pory tylko Nicole Konderli udało się zdobyć punkty do Pucharu Świata (sześć oczek), co daje jej 45. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Polscy skoczkowie zatem swój pierwszy występ na Muhlenkopfschanze, w tym sezonie zaliczą dopiero w sobotę, kiedy to o 15:00 wystartuje seria próbna, a godzinę później rozpocznie się pierwsza seria konkursowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!