Łukasz Kuczyński

Zmagania w ramach Pucharu Świata w short tracku dobiegły już końca w tym sezonie. W ostatnim dniu brązowy medal dla Polski wywalczył Łukasz Kuczyński, a drugie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ trafiło do Natalii Maliszewskiej.

Dziś miały miejsce ostatnie zawody w Dordrechcie. Najwięcej powodów do zadowolenia dostarczył nam Łukasz Kuczyński, który był drugi na 500 metrów. Polak przez długi czas prowadził, ale ostatecznie wyprzedził go Chińczyk i Koreańczyk. To drugi medal w historii męskiego polskiego short tracku.

Piąte miejsce na tym samym dystansie co Kuczyński wywalczył Diane Sellier. Dzięki temu udało mu się obronić trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej na 500 metrów. Tego samego nie może powiedzieć Natalia Maliszewska. Polka przed tymi zawodami była liderką w ,,generalce”. Niestety z powodu dyskwalifikacji w półfinale nie miała szans na dobry wynik i musiała ustąpić pierwsze miejsce Sandre Velzeboer. Na osłodę zostało jej drugie.

Na 1000 metrów w finale wystąpiła Kamila Stormowska. Polka miała szansę na bardzo dobry rezultat, bo długi czas jechała w czubie. Pod koniec osłabła i została wyprzedzona przez cztery rywalki zajmując ostatecznie piątą lokatę.