Na dziesiątym miejscu w slalomie gigancie zakończyła starty podczas mistrzostw świata w Courchevel i Meribel Maryna Gąsienica-Daniel. Triumfowała Amerykanka Mikaela Shiffrin.

Po pierwszym przejeździe Polka zajmowała ósme miejsce, tracąc do liderki Mikaeli Shiffrin z USA 0.99 sekundy. Magdalena Łuczak była sklasyfikowana na 36. miejscu, natomiast Zuzanna Czapska nie dojechała do mety.

W drugiej odsłonie rywalizacji Maryna Gąsienica-Daniel pojechała nieco słabiej i kiedy minęła linię mety zajmowała dopiero piątą pozycję. Ostatecznie nasza najlepsza obecnie narciarka alpejska zakończyła mistrzostwa świata na dziesiątym miejscu. Do drugiej części rywalizacji nie przystąpiła Magda Łuczak, wciąż skarżąca się na dokuczliwy ból pleców.

Złoty medal zdobyła główna faworytka Mikaela Shiffrin. Srebro wywalczyła Włoszka Federica Brignone, a brąz Norweżka Ragnhild Mowinckel. Tuż za podium uplasowała się Lara Gut-Behrami, która broniła tytułu wywalczonego w 2021 roku.

Wyniki MŚ w slalomie gigancie kobiet

1. Mikaela Shiffrin (USA) – 2:07.13
2. Federica Brignone (Włochy) – 2:07.25
3. Ragnhild Mowinckel (Norwegia) – 2:07.35
4. Lara Gut-Behrami (Szwajcaria) – 2:07.44
5. Marta Bassino (Włochy) – 2:07.93
6. Mina Fuerst Holtmann (Norwegia) – 2:08.05