Dwójka męska Aleksy Boroń i Bartosz Sienkiewicz oraz Linda Weiszewski w monobobach kobiet zdobyli brązowe medale mistrzostw Europy juniorów rozegranych w Winterbergu.

Po udanych występach w Siguldzie i niezłych na seniorskich mistrzostwach świata w Sankt Moritz, również lodowa rynna w Winterbergu okazała się szczęśliwa dla polskiej reprezentacji bobslejowej.

Pierwszego dnia juniorskiego czempionatu polskie barwy reprezentowali Linda Weiszewski i Julia Słupecka w monobobach, a także dwie dwójki męskie: Aleksy Boroń i Bartosz Sienkiewicz oraz Radosław Sobczyk z Sewerynem Sosną.

W konkurencji monobobów świetnie spisała się Linda Weiszewski. Po pierwszym z dwóch ślizgów zajmowała czwarte miejsce ze stratą zaledwie 0.07 sekundy do zajmującej drugie miejsce Niemki Diany Filipszki.

W drugim ślizgu przegrała drugą pozycję najmniejszą możliwą różnicą, czyli 0.01 sekundy. Ostatecznie te wyniki dały Lindzie trzecie miejsce, bowiem zdołała wyprzedzić nierówno jeżdżące reprezentantki Rumunii i Słowacji. Obie wygrały z Polką po jednym biegu, ale w pozostałych klasyfikowane były daleko za nią.

Na dobrej ósmej pozycji zawody zakończyła Julia Słupecka, tracąc do zwyciężczyni 2.39 sekundy. A złotą medalistką została Maureen Zimmer (Niemcy), która była w tych mistrzostwach poza konkurencją i nad drugą zawodniczką uzyskała w dwóch ślizgach 1,26 sekundy przewagi.

10. Loren Djolo (Holandia) +5.48

W dwójkach męskich kolejnego sukcesu gospodarzy pozbawili Rumuni. Mihai Cristian Tentea z Nicolae Ciprianem Daroczi wyprzedzili o ponad pół sekundy Niemców Laurina Zerna i Marvina Orthmanna. Trzecią pozycję, ze stratą zaledwie 0.18 sekundy do drugiego miejsca wywalczyli Polacy. Aleksy Boroń jadący w tych zawodach z Bartoszem Sienkiewiczem w pierwszym ślizgu zajęli czwarte miejsce, tuż za bardziej doświadczoną dwójką szwajcarską. W przejeździe decydującym o podziale medali Polacy pojechali jednak znakomicie. Stracili w nim zaledwie 0.20 sekundy do Rumunów, a wobec słabej jazdy Szwajcarów zdołali zapewnić sobie brązowe medale mistrzostw Europy.

Ponadto ten wynik dał naszej załodze drugie miejsce w klasyfikacji juniorów do lat 23, gdzie przegrali tylko z Zernem i Orthmannem.

Druga z naszych załóg Radosław Sobczyk i Seweryn Sosna uplasowała się na trzynastym miejscu, tracąc do zwycięzców 3.25 sekundy.