Piotr Żyła

Reprezentacja Niemiec zdobyła złoty medal w konkursie drużyn mieszanych na mistrzostwach świata w Planicy. Srebrny krążek wywalczyli Norwegowie, a brązowy Słoweńcy. Polska ekipa została sklasyfikowana na ósmej pozycji.

Biało-Czerwoni po pierwszej grupie zajmowali trzynastą lokatę po skoku Kingi Rajdy, która wylądowała na 75 metrze. Dzięki Kamilowi Stochowi (97,5 m) polski zespół awansował na dziesiąte miejsce, a po próbie Nicole Konderli (83 m) Polska zajmowała dziewiątą pozycję. W ostatniej grupie Piotr Żyła skoczył aż 101 metrów, dzięki czemu udało się Polakom wskoczyć na ósme miejsce i awansować do finałowej serii. Dziewiątych Włochów wyprzedzili jednak zaledwie o 0,3 punktu.

W drugiej serii miejsce reprezentantów Polski nie ulegało już zmianom. Kinga Rajda skoczyła w niej 79,5 metra, a Nicole Konderla 83 metry. Kamil Stoch lądował na 92 metrze, a wczorajszy mistrz świata skoczył 99,5 metra. To jednak pozwoliło Biało-Czerwonym na zajęcie tylko ósmego miejsca.