Rajda

19-letnia Alexandria Loutitt została mistrzynią świata w konkursie indywidualnym na skoczni dużej podczas mistrzostw świata w Planicy. Z dobrej strony pokazała się dzisiaj Kinga Rajda, zajmując dwudzieste trzecie miejsce. Polka ogłosiła koniec swojej kariery.

Kanadyjka prowadziła po pierwszej serii (134,5 m) ex aequo z Maren Lundby. Loutitt skoczyła w finałowym skoku jednak 136,5 metra, co pozwoliło jej zostać mistrzynią świata. Srebrny medal wywalczyła Lundby, która w pierwszej serii ustanowiła nowy rekord skoczni, skacząc 139,5 metra. Norweżka podparła jednak ten skok, przez co dostała niskie noty za styl. W drugiej serii wylądowała 6,5 metra bliżej. Brąz wywalczyła Katharina Althaus (120,5 m; 128 m) – mistrzyni świata ze skoczni normalnej.

Z dobrej strony zaprezentowała się w dzisiejszym konkursie Kinga Rajda. Polka awansowała do finałowej serii, plasując się ostatecznie na 23. miejscu (115 m; 118,5 m). Rajda po zawodach poinformowała jednak, że kończy swoją karierę. Więcej o tym przeczytać można tutaj: Zaskakująca decyzja polskiej skoczkini. Kończy karierę!

Na pierwszej serii swój udział w konkursie zakończyła Nicole Konderla, zajmując 38. lokatę (102,5 m).