Fot: Twitter/PKO BP Ekstraklasa

Bramka bezpośrednio z rzutu wolnego, dała kolejne trzy punkty Zagłębiu. Radomiak musiał dziś uznać wyższość swoich przeciwników. Nie można im było odmówić determinacji, jednak brakowało w tym wszystkim konkretów. Lubin może odetchnąć, odskakuje od strefy spadkowej.

Radomiak, chciał włączyć się do walki o czołowe lokaty, potrzebował zwycięstwa nad Zagłębiem. Zespół Waldemara Fornalika natomiast, jeszcze nie tak dawno był bardzo blisko strefy spadkowej, tak więc każda zdobycz punktowa oddala od nich widmo spadku.

I połowa

Kobylak musiał wykazać się już na samym początku meczu, po strzale z za szesnastki. Gospodarze byli bardzo gościnni, bo kolejny strzał był autorstwa Kurminowskiego- ponownie czujny był Kobylarz. W 13. minucie golkipera wyręczył Jakubik, który wybił piłkę z linii bramkowej. Ciężki początek dla Radomiaka. W dalszych fwagemtnach to goście dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz brakowało dokładności i wyczucia, kilka dobrze zapowiadających się akcji zostało przerwanych przez pozycję spaloną zawodników z Lubina. W końcu, nadeszła 33. minuta- rzut wolny tuż przed polem karnym. Do piłki podszedł Bohar i trafił do siatki. Nie dał żadnych szans Kobylakowi. Rzadko spotykana sytuacja na boiskach PKO Ekstraklasy, bramka bezpośrednio z rzutu wolnego. Do końca pierwszej części wynik nie uległ już zmianie.

II połowa

Druga część spotkania rozpocząła się od groźnej sytuacji zespołu gości. Z za pola karnego uderzał Pieńko, piłka odbiła się od jednego z obrońców i ponownie dobrym refleksem popisał się Kobylak. Bohar mógł do gola dołożyć asystę, lecz jego zagrana przez niego piłka w głąb pola karnego została przejęta przez defensywę Radomiaka. Trener Lewandowski próbował reagować na wydarzenia boiskowe i wprowadził dwóch świeżych zawodników. Nic jednak nie wskazywało na to, żeby mieli zdobyć bramkę wyrównującą, nie mówiąc już o zwycięstwie. Zagłębie miało więcej z gry, lecz nie mogło podwyższyć prowadzenia. W końcówce z rzutu wolnego próbował Cayarga, jednak był to strzał niecelny.

PKO Ekstraklasa 23 kolejka

Radomiak Radom 0-1 Zagłębie Lubin (0:1)

Bohar 33′

Radomiak Radom: Kobylak- Nestor, Branco, Jakubik, Abramowicz- Donis (64. Cele), Alves ( 84. Nowakowski), Machado (84. Sarmiento), Cayarga, Semedo (64. Castaneda)- Rocha

Zagłębie Lubin: Dioudis- Ławniczak, Jach, Grzybek, Kłudka- Poletanovic (67. Makowski), Łakomy, Bohar (77.Zivec), Pieńko (77. Starzyński), Chodyna- Kurminowski (67. Dolezal)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!