Remisem 2:2 zakończył się drugi sobotni mecz 25. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Jagiellonią Białystok, a Zagłębiem Lubin. Obie drużyny były na prowadzeniu, ale żadna ze stron nie była w stanie przechylić szali na swoją korzyść, przez co wciąż są blisko strefy spadkowej.

Ledwo co sędzia Bartosz Frankowski gwizdnął po raz pierwszy, a już otworzył się wynik spotkania. Zagłębie wyprowadziło akcję prawą stroną i piłkę do siatki skierował Sasa Zivec. Miedziowi mieli okazje aby podwyższyć prowadzenie, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po zmianie stron Taras Romanczuk został sfaulowany w polu karnym i przed szansą na wyrównanie stanął Jesus Imaz, ale jego uderzenie obronił Sokratis Dioudis. Na nieszczęście greckiego bramkarza karny został powtórzony i chociaż Hiszpan ponownie chybił, to piłkę do siatki dobił Marc Gual. W 72. minucie gospodarze zamienili rzut rożny na bramkę i wyszli na prowadzenie. Mateusz Skrzypczak skierował piłkę do Michała Pazdana, a ten z najbliższej odległości zdobył swoją pierwszą bramkę w Ekstraklasie od 2014 roku. Jednak radość żółto-czerwonych nie trwała długo, bo już dwie minuty później mieliśmy ponownie remis. Po kontrataku zespołu gości do siatki trafił Kacper Chodyna. Oba zespoły chciały sięgnąć po komplet punktów, ale wynik 2:2 utrzymał się do końca. Lubinianie zajmują aktualnie 12. pozycję w tabeli z punktem przewagi nad Jagiellonią.

Jagiellonia Białystok – Zagłębie 2:2 (0:1)

Bramki:  M. Gual 54′ , M. Pazdan 72′ – S. Zivec 1′, K. Chodyna 75′

Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović – 19. Paweł Olszewski (56, 27. Bartłomiej Wdowik), 3. Dušan Stojinović, 72. Mateusz Skrzypczak, 2. Michał Pazdan, 36. Jakub Lewicki (56, 14. Tomáš Přikryl) – 16. Michal Sáček (84, 34. Maciej Bortniczuk), 6. Taras Romanczuk, 8. Nené (74, 39. Aurélien Nguiamba) – 11. Jesús Imaz (74, 9. Bartosz Bida), 28. Marc Gual.

Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis – 13. Mateusz Grzybek, 5. Aleks Ławniczak, 4. Jarosław Jach, 55. Luís Mata – 26. Kacper Chodyna, 20. Marko Poletanović (88, 6. Tomasz Makowski), 99. Łukasz Łakomy, 21. Tomasz Pieńko (76, 18. Filip Starzyński), 7. Saša Živec (46, 9. Tornike Gaprindaszwili) – 90. Dawid Kurminowski (65, 15. Martin Doležal).