W weekend odbyła się 11. kolejka Ekstraligi rugby. W Sopocie miało miejsce starcie dwóch finalistów poprzedniego sezonu, ale tym razem górą byli gospodarze. W pozostałych spotkaniach faworyci odnieśli wyoskie zwycięstwa.

Granie w ten weekend zaczęło się od hitu w Sopocie, gdzie wicemistrz kraju gościł mistrzów z Sochaczewa. Pierwsze punkty padły dopiero w 33. minucie po skutecznym rzucie karnym Wojciecha Piotrowicza, a jeszcze przed przerwą po przyłożeniu podwyższył Vaha Halaifonua na 13:3. Po wznowieniu Orkan zmniejszył straty za sprawą Jonathana O’Neilla i Pietera Steenkampa i zrobiły się tylko trzy punkty różnicy. Końcówka meczu należała jednak ponownie do Ogniwa. Dwa rzuty karne wykorzystał Piotrowicz, zdobywając łącznie aż 15 z 19 punktów swojej drużyny w tym meczu. Tym samym zespół z Sopotu zdołał się przełamać po zeszłotygodniowej porażce w Siedlach i umocnił się na pozycji wicelidera.

Budowlani Lublin pokonali aż 40:7 na własnym terenie Arkę Gdynia. Gospodarze w pierwszej połowie zdobyli trzy przyłożenia, które zadecydowały o losach spotkania. Lublinianie kontrowali przebieg spotkania i pozwolili rywalom tylko na honorowe przyłożenie autorstwa Eujaana Bothy. Nieudany debiut w roli szkoleniowca Arkowców zaliczył Łukasz Szostek. W barwach gospodarzy kolejne świetne spotkanie odnotował dlovu Nkululeko.

Jeszcze wyższym wynikiem zakończył się mecz w Aleksandrowie Łódzkim. Tamtejsze Budo 2011 rozgromiło 95:5 Posnanię Poznań i pokazało, że pozycja lidera nie jest przypadkowa. Miejscowi nie dali szans rywalom, a w drugiej połowie zdobyli aż 55 punktów nie tracąc ani jednego. Po dwa przyłożenia zaliczyli Patryk Chain, Witalij Kramarenko, Oleksandr Szewczenko Damian Wlaźlak i Przemysław Dobijański.

Znacznie bardziej wyrównane było spotkanie w Gdańsku, gdzie Lechia pokonała 33:14 Juvenię Kraków, chociaż wygrana wcale nie przyszło tak łatwo. Po przyłożeniu Riaana Van Zyla mieliśmy wynik 9:8. Wtedy Gdańszczanie za sprawą Grzegorza Buczka zwiększyli przewagę do 5 oczek przed przerwą. Później Lechia odskoczyła rywalom, którzy już nie byli w stanie odrobić strat i ostatecznie przegrali różnicą 19 punktów. Tym samym gospodarze umocnili się na piątym miejscu.

Z powodu problemów organizacyjnych Skra Warszawa nie dojechała na mecz z Pogonią Siedlce. W następnej kolejce Ogniwo pojedzie do Poznania, Budowlani do Krakowa, a Lechia powalczy w Siedlcach. Arka Gdynia podejmie u siebie lidera tabeli, natomiast niestety derby Mazowsza najprawdopodobniej się nie odbędą.