LINDSEY ALLEN PolskaStrefa Inwestycji Gorzów Wlkp. fot.. basketligakobiet.pl

Pierwsze starcie o brąz Energa Basket Ligi Kobiet stała pod znakiem popisów strzeleckich Lindsay Allen oraz Alanna Smith z Gorzowa Wlkp. Jednak Jessica january liderka sosnowiczanek też nie pozostawała dłużna zaliczając potrójną zdobycz.

Gorzowianki zaczęły od prowadzenia 6:2 i 8:3. Właśnie pierwsze minuty należały do Alanny Smith. Podkoszowa gospodyń zdobyła pierwszych dziewięć z dwunastu punktów swojej drużyny. Już wtedy było widać, że Australijka będzie ważnym ogniwem miejscowych. Właśnie dzięki niej podopieczne trenera Maciejewskiego prowadziły nawet 14:6. Jednak w zespole z Sosnowca swoje grała Betabe Zampere. Ekipa Zagłębia nie dość, że odrobiła wszystkie straty to wyszła na prowadzenie. W drugiej kwarcie pd początku przypomniała o sobie Jessica January zdobywając w niespełna półtorej minuty sześć oczek. Gospodynie nie odpowiedziały żadną skuteczną akcją w tym czasie. Do Amerykanki zaczęły dołączać inne zawodniczki sosnowickiej ekipy z skutecznymi akcjami. Po trafieniu Łucji Grzenkowicz to przyjezdne prowadziły nawet siedmioma oczkami. Akademiczki łapały oddech w ataku. Ale jak złapały to zaliczyły serię 11:0 i to one na minutę do końca pierwszej połowy prowadziły 42:35.

Po  zmianie stron u gorzowianek skutecznie grały Allen i Smith. Jednak sosnowiczanki miały i swoje okresy dobrej gry. Po akcji 2+1 liderki ekipy gości Jessici January to Zagłębie wyszło na prowadzenie 51:52. Jednak ponownie gospodynie zaliczyły serię (tym razem 14:4) punktową, dzięki której odskakiwały rywalkom. Jednak nie mogły osiągnąć dwucyfrowej przewagi. Zagłębie starało się  odpowiadać, ale prowadzenie po trzech kwartach 70:62 gorzowiankom nie musiało dawać gwarancji końcowego sukcesu. W czwartej kwarcie długo toczyła się gra kosz za kosz, ale jak trójkę trafiła Mistinova oraz swoje dokładały Urbaniak-Dornstauder oraz i Zampere był remis po 75. Gdy na nie co ponad trzy minuty do końca spotkania zza łuku trafiła Lindsey Allen gospodynie wyszły na prowadzenie, którego już nie oddały do końca spotkania. Wiarę przywracała January celną trójką na nie co ponad 17 sekund (87:85) to wynik końcowy wolnymi ustalała Lindsey Allen.

Dla gospodyń 32 punkty, 9 asyst oraz 10 wymuszonych fauli zdobyła Lindsey Allen, a 31 oczek, 9 zbiórek oraz 3 przechwyty oraz 2 bloki dodała Alanna Smith. Dla Sosnowca 26 oczek, 13 zbiórek i 12 asyst zanotowała Jessica January, a kolejne 24 punkty i 9 zbiórek miała Betabe Zampere.

POLSKA STREFA INWESTYCJI ENEA GORZÓW WLKP. – MB ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC  89:85  (20:17,  23:22, 27:23, 19:23)