Fot: polskihokej.eu

Reprezentacja Polski przegrała po rzutach karnych 2:3 ze Sławonią w spotkaniu towarzyskim rozegranym w Mariborze.

W pierwszej tercji gra była wyrównana,a pierwsza bramka wpadła w ósmej minucie gdy uderzenie Kena Ograjenška odbił Maciej Miarka jednak przy dobitce Luki Mavera nie miał szans. Prowadzenie reprezentacji Słowenii trwało niespełna pięć minut gdy bramkę dla Biało-Czerwonych zdobył Alan Łyszczarczyk.

W drugą tercję lepiej weszli gospodarze, którzy objęli prowadzenie po strzale Luka Mavera. Słoweńcy przeważali i atakowali jednak w piętnastej minucie Polacy doprowadzili ponownie do wyrównania, a po raz drugi na listę strzelców wpisał się Alan Łyszczarczyk.

W trzeciej tercji kibice nie zobaczyli bramek chodź zarówno gospodarze jak i Polacy mieli okazję na objęcie prowadzenia. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia, a o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne w których lepsi okazali się Słoweńcy.

Mecz towarzyski
Słowenia – Polska 2:2 (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0) k. 3:1
Luka Maver 8′, 22′ Alan Łyszczarczyk 14′, 35′

Rzuty karne: Drozg (+), Fraszko (-), Ograjenšek (-), Jeziorski (-), Mašič (+), Dziubiński (+), Kapel (+), Wałęga (-).