Piłka nożna

W pierwszym spotkaniu 28. kolejki PKO Ekstraklasy Warta Poznań pokonała walczący o utrzymanie Śląsk Wrocław 3:1.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla gości, którzy już w trzeciej minucie objęli prowadzenie po bramce samobójczej Roberta Ivanova. Po stracie bramki Warta ruszyła do ataków i w jedenastej minucie doprowadziła do wyrównana po bramce Adama Zrel’aka, który uderzeniem z dziesięciu metrów pokonał Rafała Leszczyńskiego. Napastnik Warty po raz drugi umieścił piłkę w bramce Wrocławian w 25. minucie jednak po weryfikacji VAR bramka nie została uznana. To co nie udało się reprezentantowi Słowacji udało się Kajetanowi Szmytowi, który wykorzystał błąd defensywy przyjezdnych i uderzeniem z okolic pola karnego pokonał bramkarza rywali. Wynik podwyższyć mógł Maciej Żurawski jednak jego uderzenie nie sprawiło problemu Leszczyńskiemu.

Warta spotkanie rozpoczęła od ataku, który zakończył się zablokowanym uderzeniem Macieja Żurawskiego. Znakomitą akcję przeprowadzili Expósito z Yeboahem jednak skrzydłowy z Ghany został uprzedzony przez Adriana Lisa, który wybił futbolówkę spod nóg skrzydłowego. Śląsk atakował i swoją sytuację miał Petr Scharz, którego uderzenie głową wybronił Adrian Lis. Goście atakowali jednak to zawodnicy Warty podwyższyli prowadzenie po tym jak Miłosz Szczepański, który wykorzystał podanie Matuszewskiego i pewnym uderzeniem pomiędzy nogami pokonał Rafała Leszczyńskiego. Śląsk zdobył bramkę w 69. minucie jednak po weryfikacji wideo gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej Patryka Szwedzika. Swoją szanse mógł mieć również Expósito jednak w ostatniej chwili napastnik Śląska został uprzedzony Szymonowicza.