Świetna walka Projektu Warszawa i Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle o półfinał PlusLigi przedłużona ! Kolejny pięciosetowy bój sfinalizował się tym razem zwycięstwem warszawian, którzy ani myślą ustąpić mistrzom. Jutro czwarty mecz tych drużyn.

Mocne zagrywki, długie wymiany i punktowe bloki – tak wyglądał początek pierwszego seta na Torwarze. Po wyrównanym początku (7:7), trzy punkty z rzędu zdobyli kędzierzynianie (10:7), jednak nie utrzymali tej przewagi (11:11). W drugiej części premierowej odsłony przy zagrywce Bartosza Bednorza kędzierzynianie ponownie prowadzili (11:15). Ekipa Piotra Grabana powoli odrabiała straty i doprowadziła do remisu (20:20). W końcówce, ponownie przy zagrywkach Bednorza, ZAKSA zdobyła ważne punkty i wygrała seta pp uderzeniu Tillie (20:25).

Druga odsłona to również zacięta walka o każdą piłkę (9:9). Kędzierzynianie zdobyli dwa punkty przewagi (12:14) i tę skromną różnicę utrzymywali przez dłuższy czas (18:20). W końcówce warszawianie doprowadzili do remisu (22:22) i to oni w walce na przewagi po zablokowaniu Bednorza okazali się lepsi (26:24).

W trzeciej partii od początku o dwa, trzy punkty lepsi byli przyjezdni (8:10, 12:15). Kędzierzynianie grali spokojnie i powiększali przewagę (15:20). Warszawianie, mimo walki nie potrafili odrobić strat (18:23). Ostatecznie as serwisowy Bednorza (18:25) definitywnie rozstrzygnął na korzyść podopiecznych Tuomasa Sammelvuo.

W czwartym rozdaniu Projekt wszystko postawił na jedną kartę i od początku miał przewagę (6:3). Przy zagrywce Jana Firleja warszawianie powiększyli przewagę do siedmiu oczek (17:10). Później kontynuowali świetną grę i nie pozwolili kędzierzynianom na nawiązanie walki (21:12). Seta udanym atakiem skończył Linus Weber (25:16).

Decydującą partię od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli gospodarze (5:3) i mimo kilku nieudanych akcji nadal byli na prowadzeniu (7:4). Przy zmianie stron prowadzili trzema oczkami (8:5). Kędzierzynianie walczyli i próbowali zniwelować straty, jednak gospodarze kontynuowali świetną grę z poprzedniej partii (10:7). Seta i mecz zakończył po dłuższej wymianie atakiem Artur Szalpuk 15:12.

Projekt Warszawa – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (20:25, 26:24, 18:25, 25:16, 15:12)

MVP: Linus Weber

Projekt Warszawa: Kowalczyk, Baranek, Stępień, Firlej, Tillie, Wrona, Semeniuk, Nowakowski, Szalpuk, Grobelny, Klapwijk, Janikowski, Weber, Pawlun,Wojtaszek, Jaglarski
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Kupczyk, Stępień, Janusz, Chwastyk, Wiltenburg, Staszewski, Kluth, Bednorz, Śliwka, Wóz, Smith, Hoszman, Patshytskyy, Zapłacki, Żaliński, Huber, Gawron, Shoji, Banach

Stan rywalizacji: 2-1 dla ZAKSY

Źródło: plusliga.pl