Wielka Krokiew
Foto: ezakopane.pl

Sezon 2022/2023 w skokach narciarskich uległ zakończeniu już prawie miesiąc temu. Nie oznacza to jednak, że działacze próżnują. Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego podjął znów temat organizacji Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym. 

Mistrzostwa miałyby zostać zorganizowane wspólnie ze Słowacją w 2029 r. Miejscem ich rozgrywania po części byłoby Zakopane, choć nie ustalono jeszcze jakie konkurencję trafiłyby do stolicy Tatr.

Podczas ostatniego zebrania zarządu PZN poruszył temat organizacji MŚ, a nawet zapisał taki punkt w protokole z obrad. Znalazła się w nim chociażby informacja dotycząca prowadzonych rozmów ze stroną słowacką, a także kwestia środków finansowych na to przedsięwzięcie. Ujęta została także konieczność wystąpienia o zgodę do Ministra Sportu i Turystyki przed wystosowaniem oficjalnej kandydatury Polski.

Ostatni raz Zakopane organizowało MŚ w 1962 r., w przypadku Słowacji był to rok 1970. Od tego momentu więc upłynęło już dużo czasu. Najbliższe Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym odbędą się w norweskim Trondheim w 2025 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!