Katarzyna Niewiadoma
Foto: CANYON//SRAM Racing

Polska kolarka startuje w prestiżowym wyścigu ”Vuelta a Espana”. Dziś miał miejsce trzeci etap zmagań, podczas którego Katarzyna Niewiadoma zafiniszowała na dwudziestej pierwszej pozycji. Polka ciągle utrzymuje się na wysokiej pozycji w klasyfikacji generalnej. 

Trzeci etap (z siedmiu) wiódł z Elche de la Sierra do La Roda i obejmował 157. kilometrów. Jednocześnie był to najdłuższy odcinek do pokonania przez kolarki na tegorocznej Vuelcie. Trasa była skrojona głównie pod sprinterki, bo próżno było na niej szukać jakiś podjazdów. Mieliśmy za to po drodze lotną premie.

Na 96 km. przed metą peleton mocno poszarpał się na grupki. W pierwszej grupie początkowo jechało około pięćdziesięciu kolarek. Później zmniejszyło się to do trzydziestu kilku ścigających się (w tym była Agnieszka Skalniak-Sójka i Katarzyna Niewiadoma). Obie Polki reprezentują barwy Canyon//SRAM Racing. Na piętnaście kilometrów do końca było wiadomo, że zwycięstwo padnie łupem którejś z kolarek znajdującej się w pierwszej grupie. Reszta ze stratą ponad minutową nie liczyła się w walce o najwyższe laury. Po lotnej premii dalsze ściganie w czołówce odpuściła sobie Agnieszka Skalniak-Sójka. Niewiadoma więc została bez reprezentacyjnej koleżanki. Na finiszu najszybsza okazała się Marianne Vos (Team Jumbo-Visma).

Katarzyna Niewiadoma dotarła do mety na dwudziestej pierwszej pozycji. Polka zajmuje siódmą lokatę w klasyfikacji generalnej Vuelty a Espana. Do liderującej Marianne Vos traci dwadzieścia trzy sekundy.

Wyniki 3 z 7 etapu Vuelta a Espana Femenina:

1. Marianne Vos – 03:27:28

2. Charlotte Kool +00

3. Chloe Dygert +00


21. Katarzyna Niewiadoma +00

30. Agnieszka Skalniak-Sójka +01:32

32. Karolina Kumiega +01:32

100. Aurela Nerlo +07:03

142. Agata Flis +17:47

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!