ITA TOOLS Stal Mielec rozgromiła LOS Nowy Dwór Mazowiecki w pierwszym spotkaniu drugiego dnia turnieju finałowego I Ligi siatkarek. Wszystkie trzy sety meczu zaczynały się od przewagi mielczanek, a kończyły pogromem. To drugi duży krok podkarpackiej ekipy w kierunku dołączenia do najlepszych zespołów w kraju. 

Premierowa partia upływała pod dyktando Stali. Dobrze usposobiona Kucharska na rozegraniu perfekcyjnie obsługiwała Staniszewską i Muchę, a te dawały sobie radę z blokiem nowodworzanek. Po asie serwisowym Brydy miejscowe prowadziły 6 punktami (10:4). Ekipę LOS-u próbowała pobudzić dynamicznymi atakami lewym skrzydłem Świętoń, jednak te posłużyły tylko do utrzymywania przez krótki czas wcale niemałego dystansu (13:7). W kolejnym okresie mielczanki niepodzielnie już panowały nad tym setem, a radości wynikające ze zdobyczy punktowej mazowieckiej drużyny należały do rzadkości. Pojedynczy blok Staniszewskiej zaanonsował pogrom nowodworzanek w secie otwarcia (22:10), a Budnik atakiem w środek pola sfinalizowała tą odsłonę (25:11).

Trzy pierwsze punkty partii numer dwa zapisał na swoje konto zespół z Mielca i przez pewien czas utrzymywał przynajmniej takiej wielkości prowadzenie, lecz przyjezdne szybko przystąpiły do walki, zbliżając się na dwa punkty (8:6). Asy serwisowe były jednak skuteczną bronią na trudniejsze momenty. Takim zagraniem popisała się Staniszewska, a kilka minut później aż trzy razy w jednym ustawieniu „łatwe” punkty zapisała na swoje konto Kucharska i przewaga ekipy z Podkarpacia eksplodowała (17:9).

Na finiszu tej partii koleżance z zespołu asów pozazdrościła Kubacka. I chociaż dwoma uderzeniami zza końcowej linii seta nie zakończyła, to kolejną trudną zagrywką stworzyła taką możliwość w kontrze Staniszewskiej, która czystym atakiem podwyższyła wynik meczu (25:10).

Pojedynczy blok Kubackiej dał wstęp do ostatniego jak się okazało seta, a kolejne „oczka” w dużej mierze były dziełem Kucharskiej, której nie tylko na rozegraniu było pełno (4:0). Potem w zespole z Nowego Dworu Mazowieckiego nieźle zaznaczyły się obecnością na parkiecie rezerwowe Sidor i Grzelak, ale wobec świetnej gry drużyny z Mielca w obronie, gdzie ataki podbijała Łyduch, znów różnica się powiększała (14:8). Na ochłodę atmosfery w zespole przyjezdnych kapitalnie zaatakowała Filipek (16:10), lecz niezbyt długo w odpowiedzi trzeba było czekać na as serwisowy Kucharskiej (17:10).

Kilka błędów w ataku podniosło jeszcze morale nowodworzanek (18:14) i na wzięcie czasu zdecydował się trener Popik, zaś atak Grzelak z drugiej linii podniósł do góry cały obóz gości (19:15), to jednak Stal była dziś za silna, mimo pokazu w końcówce gry blokiem z obu stron. Wprawdzie przyjezdne zniwelowały straty do trzech punktów (25:20), ale ich serię przerwała atakiem z przechodzącej Budnik, a Mucha w kontrze z lewego skrzydła dopełniła formalności (25:20)

ITA TOOLS Stal Mielec – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (25:11, 25:10, 25:20)

MVP: Karolina Staniszewska

ITA TOOLS Stal Mielec: Hochołowska, Staniszewska, Bryda, Kulig, Łyduch, Budnik, Dąbrowska, Pancewicz, Mucha, Gierszewska, Kubacka, Kucharska, Brzoska

LOS Nowy Dwór Mazowiecki: Czerwińska, Reiter, Grzelak, Filipek, Balcerowicz, Maj, Paluszkiewicz, Sidor, Kott, Kowlczyk, Grzywaczewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!