Jan Zieliński

Jan Zieliński wraz z Hugo Nysem awansowali do ćwierćfinału turnieju deblowego ATP 1000 w Rzymie. Polak i Monakijczyk rozprawili się z parą rozstawioną z trójką: Chorwatem Ivanem Dodigem oraz Amerykaninem Austinem Kraijckiem.

Pierwszego seta Polak i Monakijczyk rozpoczęli od wygranej przy własnym serwisie. Następnie mieli aż trzy okazję na przełamanie swoich rywali, ale z żadnej nie skorzystali. Dopiero w czwartym gemie Zielińskiemu i Nysowi udało się odebrać podanie parze chorwacko-amerykańskiej. Kolejne dwa gemy były wygrywane przez duet serwujący. W siódmym natomiast Dodig i Kraijcek odrobili straty jednego przełamania. Do końca partii gra toczyła się już gem za gem, przez co konieczny był tie-break. W nim Polak i Monakijczyk byli zdecydowanie lepsi szybko wychodząc na prowadzenie 5:0. Chorwat i Amerykanin starali się jeszcze odrobić straty, ale przy trzeciej piłce setowej byli już bezsilni przegrywając 3-7.

Drugi set był kompletnie zdominowany przez Zielińskiego i Nysa. Już w inaugurującym gemie trzeciego breakpointa wykorzystał duet polsko-monakijski, a potem wygrał jeszcze przy swoim podaniu. W trzecim gemie znów to para z Polakiem była górą kolejny raz przełamując rywali. Do końca seta Zieliński i Nys dali wygrać tylko dwa gemy swoim przeciwnikom. Reszta padła ich łupem. To spowodowało, że Polak wraz z Monakijczykiem zwyciężyli 6:2, a w całym spotkaniu 1/8 finału – 2:0.

Jutro w ćwierćfinale Jan Zieliński wraz z Hugo Nysem zmierzą się z duetem amerykańskim Mackenzie McDonaldem oraz Francesem Tiafoe.