W spotkaniu ćwierćfinałowym mistrzostw Europy do lat 17 reprezentacja Polski pokonała rówieśników z Serbii 3:2 i awansowała do najlepszej „4” turnieju.

Mecz rozpoczął się dla biało-czerwonych fantastycznie. Już w 4. minucie gry, po podaniu Filipa Rejczyka, piłkę do serbskiej bramki wpakował Jakub Krzyżanowski i otworzył wynik meczu. Po strzelonej bramce Polacy nieco oddali inicjatywę rywalom. W 20′ minucie przed szansą na podwyższenie prowadzenia stanął Mike Huras, ale jego strzał pewnie złapał bramkarz reprezentacji Serbii – Viktor Džodić. Od tego momentu, pierwsza cześć gry toczyła się już pod dyktando reprezentacji Polski. Polacy raz po raz tworzyli sobie kolejne okazje do zdobycia drugiej bramki, ale Džodić skutecznie im to utrudniał, broniąc kolejne strzały. W końcówce pierwszej połowy Mihajlo Cvetković stanął przed kapitalną okazją na wyrównanie wyniku. Serb świetnie przyjął sobie piłkę w naszym polu karnym, ale fatalnie przestrzelił posyłając futbolówkę nad poprzeczką. Na przerwę Polacy schodzili z jednobramkową zaliczką.

Na początku drugiej połowy Serbowie zaczęli rozgrywać piłkę na naszej połowie. Strzał z dystansu oddał Petrović, jego uderzenie zostało jednak zatrzymane przez Piekutowskiego. Polak odbił piłkę jednak prosto pod nogi Vukojevicia, który pokonał bezradnego przy tej dobitce polskiego golkipera i wyrównał wynik meczu. Kilka minut później Polacy stanęli przed świetną szansą na otwarcie wyniku. Rzut karny na bramkę zamienił Daniel Mikołajewski i wyprowadził reprezentację Polski na prowadzenie. Druga połowa była bardzo intensywna. Gra toczyła się między jedną bramką a drugą. W 69′ strzał z dystansu oddał Petrović, szczęśliwie dla Polaków piłka odbiła się jedynie od słupka. Niespełna minutę później oglądaliśmy kolejną groźną akcję Serbów. Mocnym strzałem z okolicy 16. metrów Piekutowskiego pokonał Subotić i wyrównał stan meczu. W samej końcówce meczu po fantastycznym strzale z rzutu wolnego, Filip Rejczyk dał Polakom prowadzenie 3:2. Polacy nie dali już sobie wyrwać tego  wyniku i pokonali reprezentację Serbii 3:2 i awansowali do półfinału Mistrzostw Europy do lat 17.