Dzisiaj w ramach 33. kolejki Fortuna I Ligi, Odra Opole podejmowała spadającą po sezonie do II Ligi, Chojniczankę Chojnice. Mecz zakończył się remisem 1:1

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gości. Piłkarze Chojniczanki częściej utrzymywali się przy piłce i oddawali więcej strzałów. Odra Opole natomiast nic sobie z tego nie robiła i już w 34. minucie perfekcyjne dośrodkowanie Mateusza Spychały na bramkę zamienił Borja Galán i otworzył wynik meczu. Pierwsza połowa nie przyniosła już więcej bramek i drużyna z Opolszczyzny schodziła na przerwę z korzystniejszym rezultatem.

Druga połowa to wciąż walenie głową w mur w wykonaniu Chojniczanki. Dopiero w samej końcówce meczu Kamil Mazek dał gościom wyrównanie.

Mecz zakończył się remisem 1:1. Dla Odry Opole, ten rezultat oznacza utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy. Wiemy zatem, że obok Chojniczanki Chojnice i Sandecji Nowy Sącz, po tym sezonie w Fortuna I Lidze zabraknie także Skry Częstochowa.