Foto: krone.at

Pogłoski o tym, że to Austriak obejmie polską kobiecą reprezentację skoczkiń okazały się prawdziwe. Dziś Polski Związek Narciarski zatwierdził składy kadr narodowych i przy okazji podał do informacji, że trenerem polskich reprezentantek w skokach będzie Harald Rodlauer. 

Ostatni sezon dla Rodlauera był wyśmienity. Szkoleniowiec Austriaczek mógł świętować z nimi sukces za sukcesem. Jego podopieczna Eva Pinkelnig zgarnęła kryształową kulę za sezon 2022/2023, a cała reprezentacja Austrii mogła świętować wywalczenie Pucharu Narodów. To jednak nie jedyne osiągnięcia tego wybitnego trenera. Wcześniej jeszcze jego skoczkinie zdobywały chociażby medale na Mistrzostwach Świata czy właśnie tryumfowały wraz z drużyną w Pucharze Narodów czy indywidualnie zdobywając kryształową kulę.

Teraz Austriak zdecydował się podjąć duże wyzwanie jakim będzie praca z polskimi skoczkiniami. Dla Rodlauera nie ma jednak rzeczy nie możliwych. Według PZN ma być to ta postać, która wleje nadzieję w serca kibiców żeńskich skoków narciarskich, a może nawet odniesie z nimi jakiś sukces. Na to z pewnością wszyscy liczą!

W kadrze A znalazła się tylko jedna polska reprezentantka: Nicole Konderla. Wśród zawodniczek grupy bazowej mamy: Annę Twardosz, Paulinę Cieślar i Wiktorię Przybyłę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!