Stanisław Aniołkowski

Pierwszy etap wyścigu Dookoła Słowenii dobrze ułożył się dla Stanisława Aniołkowskiego (Human Powered Health). Kolarz finiszował tuż za podium, na czwartej pozycji, co daje mu niezłą pozycję przed kolejnymi wyścigami.

Pierwszy etap prowadził z Celje do Rogaskiej Slatiny i liczył 189,5 km. Trasa miała liczne fałdy, które mogły spowodować odpadnięcie kilku kolarzy specjalizujących się w sprincie. Tak się nie stało jednak w przypadku Aniołkowskiego, który wpadł wraz z peletonem na finisz sprinterski i wywalczył sobie czwarte miejsce. Niewiele brakowało i to trójka uciekinierów mogłaby rozdzielić pomiędzy sobą miejsca na podium, ale na 250. metrów do mety zostali oni dopadnięci i wchłonięci przez rozpędzony peleton. Wyścig wygrał udanie rozprowadzony przez zespół Team Jayco AlUla – Dylan Groenewegen.

Udział w wyścigu wzięło też dwóch innych polskich kolarzy: Alan Banaszek (Human Powered Health) oraz Cesare Benedetti (BORA-hansgrohe). Oni również zostali sklasyfikowani w tym samym czasie co zwycięzca i stu innych kolarzy. Banaszek ukończył pierwszy etap na czterdziestym szóstym miejscu, a Benedetti na dziewięćdziesiątym.